Test odstraňovačov škvŕn - ktoré sú najlepšie?

Tagy:  pranie, škvrny, odstraňovač škvŕn, špina, nečistoty

Sponzorované odkazy:

Test odstraňovačov škvŕn - ktoré sú najlepšie?

Nejaká tá drobná škvrna sa vždy nejako vyperie, niekedy dokonca postačí trocha vody a čistá handrička alebo vreckovka. Avšak ďaleko väčším problémom sú potom katastrofy v podobe červeného vína, omastku, krvi a podobných „držiakov“, ktorých sa nie a nie zbaviť. Keď už klasický prací prostriedok nestačí, prichádzajú na rad odstraňovače škvŕn, ktoré sa aplikujú priamo na škvrnu a tú následne odstránia. Niektoré prostriedky dokážu hotové zázraky, iné sú vyhodenými peniazmi a zbytočnou reklamou. Dokážete rozoznať, aké produkty sa oplatí kúpiť?

Ariel professional

Tento prípravok naozaj patrí k tým najlepším na trhu a reklama, ktorá uvádza, že ľahko odstráni škvrny od tmavého ovocia, kávy, kečupu, čokolády alebo marmelády, nie sú nijako prehnané. Pri teste tieto „dobroty“ z oblečenia spoľahlivo vypral a bielizeň bola čistá a svieža. Prostriedok kúpite od 2€ a 60 centov za 500 mililitrov, čo je dobrá cena.

Vanish Oxi Action

Vanish iste všetci poznáme z reklám, kde sľubuje takmer nesplniteľné. V teste bol prípravok vystavený lesku na pery, oleju, lieskovo-orieškovému krému, kečupu a marmeláde. S poslednými dvoma ingredienciami si hravo poradil, ale na lesk na pery a krém bol krátky. Vanish tiež sľubuje, že odstráni až 99,9 percent baktérií, čo je veľmi ťažké zistiť. 423 mililitrov vás vo väčšine obchodov vyjde na približne 1€ a 50 centov.

Autor: commonswikimediaAutor: commonswikimedia

Jelen výberové mydlo

Výberové mydlo pod názvom Jelen používali v domácnosti už naše mamičky a vždy s jeho kvalitou boli veľmi spokojné. My dnes vplyvom televíznych reklám kupujeme drahé chemické prípravky, ktoré však nespĺňajú zďaleka také očakávania, ako práve tento jednoduchý a lacný produkt. Mydlo Jelen si totiž v teste poradilo úplne so všetkými škvrnami, vrátane lesku na pery, ktorý bol pre predchádzajúcich konkurentov, ťažkým kalibrom. 180 gramov mydla kúpite za 1€ a 20 centov.

Jedlá sóda

Veľa žien ešte dnes verí na babské rady a klebety, ktoré rozhodne majú niečo do seba. Bylinky sú vždy lepšie ako prášky a rovnako tak domáce čistenie prinesie viac úžitku, ako drahé prostriedky s množstvom chémie. Vyskúšajte napríklad klasickú domácu kuchynskú sódu, ktorá je jedným z najlepších odstraňovačov škvŕn, ktoré si len viete predstaviť. Prášok nasypte na nečistoty, nechajte desať minút pôsobiť a potom klasicky vyperte. Všetko bude preč a vy pritom miniete iba 30 centov za celé vrecko.

Ak ste si doteraz mysleli, že čím drahší prostriedok zaobstaráte, tým urobíte lepšie, potom ste sa dnes mohli presvedčiť o tom, že opak je pravdou. Najlepšie sa so škvrnami vysporiadalo obyčajné jadrové mydlo a potom kuchynská sóda, ktorú má vo svojej špajze takmer každá žena.

Článok Test odstraňovačov škvŕn - ktoré sú najlepšie? bol publikovaný 2. června 2014 v 12.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...