Sušička bielizne

Tagy:  sušička bielizne, sušička, práčka so sušičkou

Sponzorované odkazy:

Sušička bielizne

Sušička bielizne si pomaly, ale iste vyhľadáva cestu do domácností, pretože svojim majiteľom dokáže ušetriť veľa práce.

Typy sušičiek bielizne

Na tuzemskom trhu môžeme vyberať z dvoch typov sušičiek bielizne, k dostaniu je sušička kondenzačná a odťahová. Odťahové (ventilačné) sušičky vyprodukujú veľa vlhkého vzduchu do miestnosti, v ktorej sú umiestnené, preto je potrebné zaistiť odvod vzduchu mimo priestor. Tento handicap je kompenzovaný finančnou stránkou, sú podstatne lacnejšie ako sušičky kondenzačné. Pre použitie sušičiek v domácnosti však dávajme prednosť sušičkám kondenzačným, ktoré je možné využiť aj do malých kúpeľní, pretože ich môžeme umiestniť priamo na práčku. Praktickým riešením je výber sušičky, ktorá odvádza prebytočnú vodu priamo do odpadu, u lacnejších a starších variant sa prebytočná voda zhromažďuje v nádržke, ktorú je potrebné po sušení vyprázdniť.

Energetická spotreba

V súčasnej dobe sú na trhu k dostaniu sušičky bielizne v energetickej triede A, avšak stále prevládajú sušičky patriace do energetickej triedy B. S energetickou spotrebou sušičky bielizne úzko súvisí kvalita práčky, a to predovšetkým jej schopnosť a výkonnosť žmýkania. Čím väčším počtom otáčok žmýkania práčka disponuje, tým je potrebná menšia spotreba energie sušičky.

Programy sušičiek bielizne

Väčšina sušičiek bielizne je vybavená špeciálnymi programami, ktoré umožnia prostredníctvom špeciálneho držiaka sušiť športovú obuv. K veľmi prínosným programom patrí prevetranie a prevoňanie odevov, čo je žiadúce predovšetkým po dlhšom pobyte v zafajčenej miestnosti. K štandardným programom patrí dĺžka a intenzita sušenia, program proti pokrčeniu odevov, alebo program, ktorý uľahčuje následné žehlenie. Z kvalitnejších typov sušičiek nie je potrebné niektoré typy oblečenia následne žehliť, pretože odevy disponujú takmer dokonalou vyrovnanosťou materiálu. Najnovšie modely sú vybavené inteligentnou elektronikou, ktorá detailne riadi všetky pracovné procesy. Zabudovaný senzor je schopný automaticky rozpoznať stupeň vlhkosti bielizne, akonáhle je bielizeň suchá sušenie sa automaticky zastaví. Tento program je prínosom nielen pre výšku spotreby elektrickej energie, ale aj pre ochranu bielizne, pretože sa zabráni nadmernému presušovaniu.

Konkrétnu vybavenosť programami jednotlivých modelov nájdete napríklad v tomto teste sušičiek.

Kombinovaný variant

Ak riešime priestorovú kapacitu kúpeľne alebo inej miestnosti určenej na pranie, máme možnosť využiť ponuky kombinovanej práčky so sušičkou. K nevýhodám však patrí malá kapacita bielizne v sušiacom programe a vyššia spotreba elektrickej energie než by tomu bolo pri dvoch samostatných spotrebičoch.

Článok Sušička bielizne bol publikovaný 29. července 2013 v 15.15 v rubrike Byt. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...