Interiér v romantickom štýle

Tagy:  romantický interiér, bývanie, móda, trendy, štýl, nábytok, kuchyne, spálne, doplnky, dekorácie, detaily

Sponzorované odkazy:

Interiér v romantickom štýle

Dnes existuje nespočetné množstvo obchodných domov s nábytkom, interiérových návrhárov a nekonečne veľa obchodíkov s doplnkami a vymoženosťami pre byt a dom, preto môže byť veľmi ťažké si urobiť bývanie k obrazu svojmu. Chvíľu vás láka futuristický konferenčný stolík, ktorý ale čoskoro vyjde z módy a vy budete zháňať ďalší. Po čase vás láka lesklá červená kuchyňa, ktorá je však pomerne nepraktická. Aký interiér bytu teda zvoliť, aby sa páčil vám, partnerovi, deťom, bol komfortný, estetický a navyše nadčasový? Stavte na romantický štýl, ktorý možno podľa názvu pôsobí nežným dojmom, ale nie je tomu tak.

Praktická kuchyňa

Každá žena, ktorá rada varí, pečie a celkovo sa stará o svojich najbližších, pri zariaďovaní domu najviac apeluje práve na výber kuchynskej linky a jedálne. Kuchyňa by pre gazdinku mala byť priestranná, vzdušná a hlavne prakticky riešená tak, aby bolo všetko potrebné stále po ruke a pritom nevznikal chaos a neporiadok. Zdanie možno klame, avšak zariadiť kuchyňu podľa všetkých týchto požiadaviek nie je vôbec jednoduché a obzvlášť v prípade, že sa tiež zaujímate o trendy. Supermoderné a luxusné linky v lesklom prevedení s množstvom nerezu a skla sú určite ohromným lákadlom, avšak ak si taký model unáhlene zaobstaráte, zamyslite sa nad tým, ako dlho bude IN a či neslúži viac pre okrasu než k vareniu. Romantický štýl kuchyne nie je o ružových tónoch, záclonkách a čipke, ide o masívny kus nábytku, ktorý sa skvele vyníma v každej miestnosti a rovnako, ako je moderný dnes, bude štýlový aj za desiatky rokov.

Kuchyňa by mala byť z masívu, autor: decorology1Kuchyňa by mala byť z masívu, autor: decorology1

V hlavnej úlohe drevo

Romantický štýl charakterizujú predovšetkým svetlé farby a prírodné materiály ako je drevo a kameň. Naopak sklo, kov, umelá hmota a ďalšie neprirodzené prvky nemajú v takto ladenom interiéri čo hľadať. Ako už bolo povedané, výhodou romantického štýlu je fakt, že je neuveriteľne variabilný a nadčasový, preto sa jedná o skvelú investíciu. Dokonale sa hodí do každej miestnosti, predovšetkým potom do spálne, ktorá by mala byť útulná a maximálne harmonická. Niektorí ľudia, ktorí vsadili na minimalizmus a studené prvky, potom nielen zle zaspávajú, ale vo svojej spálni sa necítia dobre. Kúpte si preto priestrannú masívnu posteľ a ako doplnky vyberte obliečky, vankúšiky či závesy v príjemných hrejivých a svetlých tónoch napríklad s prírodnými motívmi listov alebo kvetín.

Spálňa v ľahko romantickom štýle, autor: Ashley-Furniture-HomeStoreSpálňa v ľahko romantickom štýle, autor: Ashley-Furniture-HomeStore

Myslite na detaily

Možno si to mnohí z vás neuvedomujú, ale žiadny interiér nie je úplný bez drobných dekorácií a doplnkov, ktoré mu dodávajú na osobitosti a hrejivom charaktere domova. Myslite preto aj na tie najmenšie detaily a do svojho interiéru si kúpte originálne kúsky, ktoré budete mať len a len vy. Tentoraz sa vyhnite obchodnému reťazcu Ikea a zamierte na obhliadku antikvariátov, kde objavíte dokonalé kúsky v romantickom štýle, ktoré skvele oživia vaše bývanie. A výhodou je fakt, že vás budú stáť pár eur a vaši známi budú žiť v presvedčení, že vlastníte dizajnový kúsok za stovky.

Myslite na detaily, autor: love-MaeganMyslite na detaily, autor: love-Maegan

Článok Interiér v romantickom štýle bol publikovaný 11. prosince 2013 v 06.45 v rubrike Nábytok, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...