Originálne formy na múčniky

Tagy:  dezerty, múčnik, forma, forma na dezert, forma na múčnik

Sponzorované odkazy:

Originálne formy na múčniky

Kuchyne v posledných rokoch v mnohých domácnostiach slúžia predovšetkým k estetickým účelom, pričom slovo varenie a príprava pokrmov nikdy nepoznali. Pokiaľ ale patríte k tým ženám, ktoré svojej rodine radi uvaria dobrú večeru a vyžívajú sa v pečení múčnikov a najrôznejších dezertov na spríjemnenie chvíľ, potom rozhodne viete, že iba naleštená linka nestačí. Niektoré chutné recepty sa skrátka nezaobídu bez špeciálneho vybavenia, ktoré vám prácu jednak uľahčia a predovšetkým vašim výtvorom dodajú na kráse. Kúpte si niekoľko zaujímavých a originálnych formičiek na múčniky, ktoré aj z obyčajnej bábovky urobia kulinárske umenie.

Žiadnej žene, ktorá pečie rada, často a pravidelne, by rozhodne nemali chýbať formičky a formy v zábavnom duchu, ktoré predovšetkým sviatky premenia v niečo ojedinelé. Na Vianoce stavte na formy v tvare kapra, stromu či trebárs zvončeka, v ktorých môžete upiecť jednak chutné múčniky, sviatočnú bábovku ale aj slané varianty. Vo fantázii sa medze rozhodne nekladú. A potom sú tu tiež veľkonočné sviatky, ktoré si žiadajú baránka a alebo originálneho zajačika z teflonového alebo klasického keramického materiálu.

Tematické formy vám nesmú chýbať, autor: zenacentrumczTematické formy vám nesmú chýbať, autor: zenacentrumcz

Možno aj vy patríte k tým, ktorí neradi kupujú predražené zákusky a k narodeninám svojim deťom a blízkym tortu radšej vyrobia sami. Avšak nie každý je manuálne a esteticky zručný, takže s výrobou takého zákusku môže mať pomerne veľký problém. Čo robiť, ak si vaša dcéra praje tortičku v tvare koňa a váš syn zúfalo túži po autíčku? Nezúfajte a stavte na formu presne v takom tvare. V nej následne upečte bábovku či iný múčnik a ozdobte ho podľa vlastnej fantázie. Prácu si výrazne ušetríte a vaša rodina nespozná rozdiel.

Pečenie je radosť, autor: originalcibulakPečenie je radosť, autor: originalcibulak

Pravidelne pečiete bábovku na sto spôsobov či klasické liate buchty na plech, ktoré vyzerajú všetky rovnako? Prestaňte vymýšľať stále nové nápady, recepty a zdržiavať sa so zbytočnými polevami, ktoré by jednotvárnosť zákusku trochu oživili. Radšej si kúpte štýlové formy s reliéfom, ktoré akémukoľvek múčniku dodajú jasný motív a krásny vzhľad, pre ktorý vám bude ľúto, váš výtvor vôbec skonzumovať.

Kúpte si formy s reliéfom, autor: conovehonakopciKúpte si formy s reliéfom, autor: conovehonakopci

Článok Originálne formy na múčniky bol publikovaný 19. prosince 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...