5 vychytávok nielen pre vianočné pečenie

Tagy:  kuchyňa, pečenie, varenie, suroviny, pochúťky, dezerty, riad, vychytávky

Sponzorované odkazy:

5 vychytávok nielen pre vianočné pečenie

Ak v kuchyni trávite nejaký ten čas prípravou chutných pokrmov pre celú rodinu, potom práve v tomto vianočnom období varíte a pečiete viac, ako inokedy v roku. Vianoce sú sviatky pohody a pokoja, kedy sa zíde celá rodina vždy pri prestretom stole. Chýbať by preto nemalo typické vianočné pečivo, ale tiež dobroty ako bábovka, štrúdle a veľa ďalších pochúťok. Kúpte si vychytávky na pečenie, ktoré využijete nielen na sviatky.

V každej kuchyni sa musí vyskytovať praktická rajnica, na ktorú naše babičky nedali dopustiť a vy ju určite tiež oceníte. Môžete v nej jednoducho a veľmi rýchlo prihriať mlieko, urobiť ovsenú alebo krupicovú kašu alebo pripraviť odpaľované cesto na chutné domáce venčeky so žĺtkovým krémom. Obstarajte si napríklad túto súpravu kastrólikov, v ktorých sa vám nepripáli a navyše, vďaka niekoľkým veľkostiam, umožnia prípravu hneď niekoľkých pokrmov naraz. Kúpite ich aj jednotlivo na The Hut, a to od 8 € za kus. Na výber je niekoľko farebným variantov.

Autor: THEHUTAutor: THEHUT

Ak nepečiete zakaždým formou hrnčekovej metódy, iste použijete čas od času praktickú váhu, vďaka ktorej bude recept presne taký, aký by mal byť. Niektoré váhy sú však nielen nepresné, ale tiež neskladné a zaberajúce veľa miesta. Ak nemáte práve najväčšiu kuchyňu, kúpte si tento variant od značky Williams Sodoma. Digitálna váha sa zmestí do skrinky a môžete s ňou dokonca cestovať na dovolenku alebo len na chatu. Jej cena je tiež skvelá, a to 38 €.

Autor: WILLIAMS-SONOMAAutor: WILLIAMS-SONOMA

Muffiny, čokoládové brownies, našľahaná pena či cheesecake. To všetko sú vynikajúce zahraničné zákusky, ktoré sa stali senzáciou aj v našich krajinách a v mnohých domácnostiach vystriedali klasické kysnuté buchty, ovocné knedle alebo záviny. Ak sa chcete naučiť moderné sladké recepty, bez toho aby ste ich museli hľadať na internete alebo v rôznych kuchárskych knihách, zaobstarajte si od Olivera Bonasa túto kuchárku, kde sú všetky „chuťovky“ pekne pokope. Cena knihy je skvelých 11 €.

Autor: OLIVERBONASAutor: OLIVERBONAS

Domáce koláče by nielen počas Vianoc, ale aj cez víkendy mali byť vo všetkých domácnostiach samozrejmosťou. Obzvlášť v prípade, ak máte väčšiu rodinu, ktorá príde veľmi rada a často na návštevu. Ak chcete, aby krehké cesto zostalo neporušené a vyzeralo skvele až do servírovania, kúpte si tieto praktické jednorazové formičky na koláče, v ktorých môžete chutné dezerty rovno servírovať. Súprava 6tich kusov vás vyjde na 8 €, a to na e-shope Sur la table.

Autor: SURLATABLEAutor: SURLATABLE

V kuchyni sa rozhodne nezaobídete bez pomôcok, vďaka ktorým vyšľaháte všetky krémy, zamiešate cesto a pomocou ktorých dostanete všetky suroviny rýchlo a efektívne do formičiek na pečenie. Zabudnite na zastarané drevené varianty a zaobstarajte si silikónové vychytávky, ktoré sa ľahko udržujú a v kuchyni na ne nedáte dopustiť. Súprava riadu, vrátane silikónovej misy, vás na e-shope Connox vyjde na 42 €.

Autor: CONNOXAutor: CONNOX

Článok 5 vychytávok nielen pre vianočné pečenie bol publikovaný 26. prosince 2014 v 08.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...