Niekoľko praktických tipov, ako v skrini využiť každý centimeter

Tagy:  šaty, oblečenie, uskladnenie oblečenia, nábytok, úložný priestor

Sponzorované odkazy:

Niekoľko praktických tipov, ako v skrini využiť každý centimeter

Bez úložných priestorov sa v žiadnom byte ani dome nemožno obísť. Každý vlastní aspoň nejaké oblečenie a osobné veci, ktoré skrátka potrebujú svoje vlastné miesto. Ak v byte nemáte dostatok príležitostí na vybudovanie vlastnej šatne, nezostane vám, ako väčšine ľudí, zaobstarať skrine, komody, regály alebo police, kde možno odevy a ďalšie veci, celkom efektívne, skladovať. Otázkou ale zostáva, či vôbec viete, ako s úložnými priestormi naložiť tak, aby ste ich využili do poslednej bodky…

Dajte si záležať

Na usporiadanie skríň a vytvorenie poriadku si budete musieť vymedziť trochu času, ale konečný efekt bude famózny a predovšetkým dlhodobí.

Ak si hodláte urobiť poriadok v šatníkových skriniach, ktoré doteraz nemali žiadny systém a pôsobili akosi chaoticky, začnite systematicky, Najprv si všetko oblečenie roztrieďte na jednotlivé zložky podľa nohavíc, tričiek, mikín a svetrov, spodnej bielizne a nakoniec doplnkov. Jedine tak budete mať všetko prehľadne zjednotené a výber vhodného outfitu vám zaberie sotva pár sekúnd.

Viete, ako využiť každý priestor?, autor: mazzaliarmaditViete, ako využiť každý priestor?, autor: mazzaliarmadit

Ďalším bodom je starostlivé poskladanie a vytvorenie klasických „komínkov“, ktoré ušetria miesto a prepožičajú odevom uhladený tvar. Nezabudnite tiež využiť všetka ramienka, na ktoré ideálne navešajte saká, bundy, tuniky a jednoducho všetky odevy, ktoré sú jemné, nežehliteľné či sa ľahko stláčajú.

Praktický pomocník do skrine

Určite aj vy máte v skrini veci, ktoré nenosíte po celý rok. Napríklad v júli ťažko použijete lyžiarsku súpravu a naopak v zime nenosíte krátke kraťasy a ľahké letné topy. Tieto veci potom v skrini zaberajú zbytočne veľa miesta, ktoré možno využiť efektívnejšie. Kúpte si preto praktického pomocníka v podobe vákuového vreca, do ktorého nepotrebné veci uložíte, pomocou vysávača odsajete vzduch a odevy, na dobu určitú, uskladníte.

Všetky odevy možno skladovať celkom jednoducho, ale dosť miesta zaberú doplnky ako sú čiapky, šiltovky, šatky, opasky a podobne. Pre tieto drobnosti si zabezpečte praktické škatule a skriňové regály.

Článok Niekoľko praktických tipov, ako v skrini využiť každý centimeter bol publikovaný 3. ledna 2014 v 06.45 v rubrike Nábytok a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...