Krb v spálni či v dome je sen každej romantickej duše

Tagy:  spálňa, posteľ, spanie, krb, krbová vložka, oheň, romantika, kniha

Krb v spálni či v dome je sen každej romantickej duše

Spálňa je intímny interiér, kde by sme mali nielen spať a odpočívať, ale aj relaxovať. Niekedy je zložité odpočívať tam, kde sa sotva zmestí nábytok, ale nezúfajte. V dnešnej dobe existuje celý rad chytrých tipov, ako dobre, rýchlo, prakticky a komfortne zariadiť akúkoľvek spálňu.

Spálne

Všeobecne platí, že miestnosť spálne pre dve osoby by mala mať aspoň 12 metrov štvorcových. Zariadenie je možné vyriešiť elegantne, vzdušne a dokonca aj romanticky.
Na výbere postele, nábytku a ďalších doplnkov do spálne záleží. Existuje niekoľko typov a variantov a je len na vás, k akému sa prikloníte. Na zreteľ sa samozrejme berie nielen už spomínaný priestor, ale aj tvar miestnosti, celkový estetický vzhľad, financie a pod.
Pozrite sa na inšpiratívne riešenie, ako dokáže spálňa pekne vyzerať. Na trhu je široký výber spální.

Čo patrí a nepatrí do spálne?

Jedným zo základných prvkov, ktorý do spálne určite nepatrí, je čokoľvek, čo je spojené s prácou. V spálni chcete predsa odpočívať a v kľude relaxovať. Počítač by teda v spálni naozaj nemal mať svoje miesto, a dokonca ani televízor. Pred spaním je lepšie pustiť si príjemnú hudbu, alebo sa tiež môžete započúvať do praskania dreva či zadívať do sálajúcich plameňov. Áno, krb je naozaj originálnou záležitosťou modernej spálne a štýlového bývania.

Krby

Mať krb priamo v spálni je sen mnohých romantičiek a romantikov. Čo dokáže byť príjemnejšie ako zaspávanie za zvukov pokojného praskajúceho ohňa? Po celodennom zhone je to ideálne riešenie pokojného odpočinku.
Hlavnou a najdôležitejšou súčasťou murovaného krbu je krbová vložka. Medzi naozaj kvalitné patria vložky napr. od francúzskych výrobcov. Krbovú vložku možno využiť nielen pri klasickom vykurovaní. Vyberať môžete z nepreberného množstva krbov – s predným sklom, rohové, priehľadné a pod.

Príjemné chvíle

Verte alebo nie, ale príjemné chvíle môžete stráviť nielen v obývacej izbe s neobyčajnou knihou, ale aj v spálni pri krbe. Vzhľad a správna voľba krbu dokáže prepožičať miestnosti romantický, historický až rozprávkový charakter. Záleží len na vašom štýlovom riešení bytu či miestnosti. Sledovať plamene pred spaním je veľmi atraktívne. Hovorí sa, že živý oheň dokonca dokáže ovplyvniť a dynamizovať kvalitu partnerského života.

Čo na to hovoríte? Chcete stále zaspávať pri televízore, knižke alebo si snáď zaobstaráte krb? Kvalita spánku závisí na podmienkach, ktoré si sami pre spanie vytvoríme. Kúpte si preto zdravé lôžko a samozrejme aj vhodné prostredie celej miestnosti.

Článok Krb v spálni či v dome je sen každej romantickej duše bol publikovaný 29. ledna 2014 v 04.00 v rubrike PR články. Autorom článku je Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...