Rady pre vašu funkčnú spálňu

Tagy:  spálňa, posteľ, lôžko, odpočinok, nočný stolík, prikrývka, obliečky, vankúše

Sponzorované odkazy:

Rady pre vašu funkčnú spálňu

Spálňa je miestnosťou, v ktorej strávime veľakrát aj oveľa viac ako tretinu nášho života. Je jasné, že pri jej zariaďovaní by sme si mali dať obzvlášť záležať a zamerať sa aj na detaily. Spálňa by mala byť pokojným a príjemným miestom, kde pre nás bude radosťou tráviť čas.

Najdôležitejšie kritériá

Spálňa by mala spĺňať mnohé dôležité kritériá. Tým je predovšetkým umiestnenie spálne v dome či byte a to tak, aby jej okná nesmerovali do rušnej ulice ktorej hluk by nás mohol k večeru rušiť. Spálňa, nech už je akokoľvek veľká, mala by byť vzdušná a preslnená. Viac okien tu skutočne nie je na škodu. Farby stien sú najlepšie svetlé, pastelové, nemali by na nás pôsobiť rušivým dojmom. Spálňa má byť pokojným príjemným útočiskom, kde budeme čerpať sily po mnohých náročných dňoch.

Spálňa – ideálne miesto

Spálňu si každý musíme navrhnúť podľa čisto individuálnych želaní a požiadaviek. Chcete svoje prvé kroky z postele smerovať do mäkkého bieleho koberca? Nie je problém ho položiť pred posteľ, či ním pokryť podlahu v celej spálni. Niekomu možno robia radosť sviečky či lampy s veľmi jemným príjemným svetlom. Spálňa by mala celkom zodpovedať osobným potrebám, nech už sú akékoľvek.

Luxusná a priestranná, autor: jinkazamahLuxusná a priestranná, autor: jinkazamah

Tipy pre vašu spálňu

Majte v spálni vždy všetko po ruke. Nočný stolík je k tomu takmer nevyhnutný. Prikrývka na posteľ môže byť veľmi praktická, obzvlášť keď v posteli radi odpočívate len tak s knihou a nechcete pritom vliezť pod perinu. Prikrývka navyše posteľ chráni a robí ju viac upravenú. V spálni je výhodné mať tiež pohodlné kresielko, ktoré perfektne poslúži, ak si chystáme nájsť pokojné miesto, kam sa uchýliť napríklad s časopisom.

Veci narovnané v policiach by mali vyzerať úhľadne, aby nepriťahovali našu pozornosť v čase, keď sa snažíme zaspať. Ideálne je tak použitie rôznych dóz a škatuliek. Vhodné je tiež osvetlenie, ktorého intenzitu je možné meniť. To nám zabezpečí dostatok svetla na čítanie ale tiež jemné osvetlenie, pri ktorom ľahko zaspíme.

Spálňu môžeme skrášliť záclonami či závesom v jemných pastelových farbách ladiacich k interiéru. Farby je rozhodne dobré voliť jemné a veselé, napríklad pastelové tóny zelenej, žltej alebo modrej. Nábytok v spálni môže byť veľmi jednoduchý, menej v tomto prípade znamená viac. Ak chcete interiér skrášliť kvetmi, nie je to žiadny problém, za predpokladu, že ich do spálne neumiestnime veľa.

Ako z filmu, autor: Mike MileyAko z filmu, autor: Mike Miley

Článok Rady pre vašu funkčnú spálňu bol publikovaný 22. listopadu 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...