3 tipy na najlepšie podlahy

Tagy:  laminátová podlaha, korková podlaha, bambusová podlaha, drevo, materiál, byt, dom, stavba

Sponzorované odkazy:

3 tipy na najlepšie podlahy

Na vzhľad podlahy kladie pri výbere či stavbe nehnuteľnosti väčšina ľudí veľký dôraz, pretože rovnako tak, ako viete byt pozdvihnúť na vyššiu úroveň, môže mu zraziť plusové body. Než sa ale rozhodnete pre určitý typ, mali by ste vedieť, ktoré podlahy sú najodolnejšie, pýšia sa dlhou životnosťou a ktoré sa ľahko udržujú…

Laminát opäť v móde

Laminátové podlahy pozná každý pravdepodobne z detstva a z čias komunizmu, kedy zaplavovali prakticky každý panelový dom. Dnešné laminátové podlahy sa ale od tých pôvodných rapídne líšia a preto nemusíte mať strach, že by v interiéri pôsobili neprirodzene či umelo. Ba naopak, podlahy sa dnes tvoria v štýle dreva a tak sú úplne vernou kópiou práve tejto prírodnej suroviny. Oproti klasickej drevenej podlahe však nepodliehajú skaze zo strany škodcov, sú pružnejšie, takže sa ľahšie pokladajú a koniec koncov sa tiež ľahšie čistia a celkovo udržujú. Laminátová podlaha vám v kuchyni, jedálni, obývačke alebo napríklad v spálni vydrží desiatky rokov a stále bude vyzerať fantasticky.

Laminát je znovu IN, autor: apokorekLaminát je znovu IN, autor: apokorek

V hlavnej úlohe príroda

Všetky umelé materiály ako sklo a umelá hmota idú pomaly a iste z módy a k slovu sa opäť hlási príroda a tentoraz v podobe korku, ktorý je svojou nezameniteľnou štruktúrou a krásnymi farbami, veľmi populárny. Výhodou korkovej podlahy je mimo iného jej mäkkosť, vďaka ktorej sa aj posedenie na zemi stane príjemnou záležitosťou. K ďalším pozitívam možno určite pripísať odolnosť voči vlhkosti a predovšetkým, poškriabaniu a mechanickému poškodeniu a v neposlednom rade pôsobí ako dokonalý izolant hluku, vďaka ktorému nebudú vaše skákajúce deti už nikdy viac rušiť susedov.

Budúcnosť v podobe bambusu

Ďalším typom neskutočne obľúbených podlahových krytín sa rozhodne stali bambusové podlahy, ktoré sa tiež nazývajú podlahy budúcnosti. Tento výrok má svoje logické opodstatnenie, lebo práve bambusové podlahy vydržia desiatky rokov a stále budú žiariť novotou. Ohromnou výhodou bambusu je jeho tvrdosť, vďaka ktorej je podlaha prakticky nezničiteľná a ak sa v miestnosti položí v niekoľkých vrstvách, máte o kvalitu na celý život, postarané. Čo iste poteší alergikov a astmatikov, je čisto prírodný, používanie bambusu je bez chemických prísad, nie je nijako dráždivý a preto ho znesú aj tí najcitlivejší jedinci a tiež malé deti.

Stavte na prírodný korok, autor: supergailStavte na prírodný korok, autor: supergail

Článok 3 tipy na najlepšie podlahy bol publikovaný 29. ledna 2014 v 07.15 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...