Štýlová kúpeľňa pre deti

Tagy:  kúpeľňa, detská kúpeľňa, kúpeľňa pre deti, vybavenie kúpeľne, farby, farebné, farby v kúpeľni, nábytok, kúpeľňový nábytok, bezpečnosť v kúpeľni

Sponzorované odkazy:

Štýlová kúpeľňa pre deti

Naučiť deti základom hygieny je niekedy veľmi ťažký oriešok, avšak v prípade kreatívne riešenej kúpeľne je tomu úplne inak.

V závislosti na veku dieťaťa použijeme vhodné dizajnové prvky, štýlovú výzdobu aj farebnú zladenosť. Nižšie prinášame nejaké tipy na to, ako pomerne ľahko môžeme premeniť kúpeľňu do detského sveta.

Dôležité je farebné pozadie. Steny v detskej kúpeľni by mali hýriť farbami, ak zvolíme farebnú striedmosť, použime aspoň pestré bordúry. Nápomocné budú aj tapety, samolepky alebo pestro zladené obrazy.

Dostatočné množstvo svetla nie je možné podceňovať. Kúpeľňa by mala byť prežiarená nielen denným svetlom, ale aj svetlom umelým. Dôležité je integrovať do kúpeľne dostatočné osvetlenie.

Stupienky, stoličky, podstavce. Všetko potrebné by mali deti nájsť v úrovni svojej výšky, popr. deťom pripraviť stupienky, vďaka ktorým si potrebnú vec zložia.

Kúpeľňa v určitom štýle. Rovnako ako detskú izbičku zariaďujeme v štýle, ktorý je dieťaťu blízky, tak rovnakým spôsobom môžeme zariadiť aj kúpeľňu. Interiér kúpeľne však zariaďujte tak, aby bolo možné štýl aktualizovať s vekom dieťaťa.

Bezpečnosť je najdôležitejšia. Vyvarujme sa všetkých nástrah, ktoré môžu deťom spôsobiť zdravotné komplikácie. Čistiace prostriedky, chemikálie by nemali byť súčasťou kúpeľne.

pestré farby sú bodom číslo jednapestré farby sú bodom číslo jedna

zdroj: http://freshome.com

Článok Štýlová kúpeľňa pre deti bol publikovaný 18. února 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...