Preč s nudou a šedivou, privítajte jarné farby!

Tagy:  farby, jarné trendy, novinky, interiér, design, byt, dom

Sponzorované odkazy:

Preč s nudou a šedivou, privítajte jarné farby!

Trendy sa netýkajú len módy a oblečenia, ale aj interiérov, ktoré rovnako podliehajú najnovším kolekciám a extravagantným výstrelkom. Kým v zime boli in skôr tmavšie odtiene a kombinácie prírodných, zemitých farieb, na jar sa nemusíte obávať staviť na výrazné pastelové farby, ktoré interiér príjemne oživia a dodajú mu optimistický vzhľad, ktorý je po zachmúrenej zime, žiaduci. Vydajte sa preto na prieskum najnovších dizajnérskych kolekcií a kúpte si nové vybavenie.

Sedačka ako ústredný prvok

Sedacia súprava je hlavným prvkom každej obývacej izby, a preto by mala spĺňať hneď niekoľko nepísaných kritérií. V prvom rade musí byť neskutočne pohodlná, aby ste si mohli dosýta užiť ten pravý odpočinkový relax. Ak vás z vašej súčasnej pohovky bolí chrbát alebo končatiny, je načase popremýšľať o novom modeli. No a preto nábytok už roky nie je len účelný, ale aj príjemný, musí sa vám samozrejme páčiť. Vo väčšine domácností môžete vidieť sedačky šedej, čiernej, bielej alebo béžovej, tie sú totiž vhodné takmer ku všetkému. Zbúrajte ale pre tentoraz konvencie a stavte na farebné, výrazné odtiene červenej, fialovej alebo oranžovej. Interiér razom ožije a nový dizajn je na svete.

Malá zmena, je tiež zmena

Váš súčasný interiér vám maximálne vyhovuje a nechcete sa púšťať do žiadnych prílišných zmien a extravagancií? Tak sa zamerajte na zmenu aspoň menšieho prvku v podobe bytového doplnku, ktorý bude výrazný, ale nijako nákladný a zložitý na aplikáciu. Skúste napríklad doterajšie nudné závesy vymeniť za obľúbenú farbu a uvidíte, ako rýchlo a jednoducho dodáte miestnosti na živosti a energii.

Farby aspoň na chvíľu

Nie každý je zástancom farebných interiérov a ak ste si zmenou nie istí, radšej nebuďte taký radikálny. Vaša doterajšia biela kuchynská linka by vám neskôr mohla chýbať a farebné steny môžu veľmi rýchlo začať vadiť. Namiesto toho si kúpte aspoň dočasné farebné dekorácie, vďaka ktorým sa symbolicky rozlúčite so studenou zimou a plnou náručou privítate teplú a slnečnú jar. Byt preto vybavte obľúbenými kvetinami, vonnými sviečkami, kúpte si tiež aróma lampu s jazmínovou vôňou a vyskúšajte tiež nový riad.

Článok Preč s nudou a šedivou, privítajte jarné farby! bol publikovaný 12. března 2014 v 07.30 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...