Okrasné záhrady pre vašu inšpiráciu

Tagy:  okrasná záhrada, záhrady, kvety, rastliny, exteriér, pozemok, dom

Sponzorované odkazy:

Okrasné záhrady pre vašu inšpiráciu

Každý, kto túži po vlastnom domčeku si určite predstavuje tiež priľahlý pozemok, ktorý mu poskytne vytúžené súkromie. Záhrada je neoddeliteľnou súčasťou rodinného domu a záleží len na vás, akým štýlom ju zvelebíte k obrazu svojmu. Milovníci záhradkárčenia sa pravdepodobne celú zimu nemohli dočkať až vysejú nový trávnik a vytrhajú burinu z inak dokonalej skalky. Tí, ktorí majú zvieratká si skôr než na rastlinky potrpia na praktické vybavenie a veľa priestoru, veľké rodiny zasa preferujú detské ihrisko, príjemné posedenie v pergole a samozrejme zabudovaný krb alebo multifunkčný gril. Ak staviate na rozkvitnuté skalky a krásnu flóru kam len oko dovidí, nechajte sa inšpirovať, ako by taká okrasná záhrada mohla vyzerať.

Výlet do botanickej

Zakaždým, keď zavítate do botanickej záhrady ohromia vás kvitnúce kaktusy, rozkošné kroviny a nespočetné množstvo farebných kvetín, ktoré snáď ani neviete pomenovať? Tak prečo si jednu takú menšiu kópiu botanickej záhrady neurobíte aj na váš dvorček? Základom je pravidelne vysiata, vyrastená a vždy dokonale upravená tráva, ktorá nechá kvety krásne vyniknúť. A potom už je čisto na vás, či stavíte na pestrosť alebo sa obmedzíte na pár základných, obľúbených druhov, ktoré nevyžadujú až takú údržbu.

Okrasná záhrada hrajúca všetkými farbami, autor: fourseasonsgardenOkrasná záhrada hrajúca všetkými farbami, autor: fourseasonsgarden

Nenápadné posedenie

Okrasné záhrady, ako už názov napovedá, slúžia skôr na okrasu, ako na účely, avšak rozhodne by vám nebolo nijako príjemné zaplaviť pozemok rastlinami, medzi ktorými sa nemožno ani pohybovať, nieto si v pohodlí užiť ich prítomnosť. Kúpte si jednoduchú drevenú lavičku, ktorú inštalujte na miesto, kde sa cítite príjemne a kde môžete nerušene relaxovať. Nie je nad to vychutnať si svieže jarné popoludnie uprostred kvitnúcich slnečníc.

Nezabudnite na menšie posedenie, autor: fourseasonsgardenNezabudnite na menšie posedenie, autor: fourseasonsgarden

V duchu východu

Túžite po záhrade úplne jedinečnej a nevšednej, nad ktorou sa budú pozastavovať aj okoloidúci? Potom sa nebojte experimentovať v štýle japonských záhrad, ktoré sú kombináciou romantiky a nadčasovosti. Využite sezónnosť exotických listnatých stromov, nebojte sa vody, mostíkov, kaskád ani bieleho piesku.

Japonské záhrady sú veľmi nadčasové, autor: photogitisJaponské záhrady sú veľmi nadčasové, autor: photogitis

Článok Okrasné záhrady pre vašu inšpiráciu bol publikovaný 27. března 2014 v 07.30 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...