Aj steny majú rady nové trendy

Tagy:  steny, farby, steny, omietka, štuk, antika, dekor, bielenie, vymaľované, interiér

Sponzorované odkazy:

Aj steny majú rady nové trendy

Nie je tomu tak dávno, čo sme sa rozplývali nad modernými časopismi s trendmi do bytov a domov, farebnými stenami alebo tapetami. Aj naše babičky obdivovali super módnu valčekovú stenu u susedov alebo divoké farebné variácie. Ako je to dnes? Čo je moderné a trendy pre steny? Sú štýlové jednofarebné steny, farebné alebo tapety?

Farby

Dôležitú úlohu hrajú farby. Biele steny sú pasé a nudné. Nebojte sa nechať vaše miestnosti a izby doslova hýriť rôznymi farbami. Zapamätajte si však číslo tri. Prečo? Pri stenách platí pravidlo kombinácie troch farebných odtieňov. Ak vyberiete viac farieb, ktoré sa k sebe vôbec nehodia, mohla by miestnosť pôsobiť skôr ako nevkusná zmes farieb. Skúste pustiť uzdu vašej fantázie a izbu vymaľovať nádhernými štýlovými farbami, ktoré sa vám páčia.
Aj odlišné farby možno dobre skombinovať a docieliť to, že vám opticky z jednej miestnosti vzniknú dve. Tento jednoduchý trik vám vyčarí rozdelenú izbu napr. na jedálenskú časť a obývačku.

Kombinácia

Veľmi pekná je napr. kombinácia temne vínovej farby a v druhej časti miestnosti klasickej bielej alebo šedej farby. Moderné záležitosti sú aj čierno strieborné kombinácie alebo béžovo červené odtiene.
Pri vyberaní farby nezabúdajte na ich symboliku a význam. Určite na vás bude pôsobiť inak červená miestnosť ako žltá či medová farba.

Povrch steny

Rovnako tak ako farby, tak aj povrch steny je možné rôzne kombinovať. Vybrať môžete ako plastický efekt, tak reliéfny. Pomocou špeciálnych tmelov je možné napr. docieliť imitáciu dreva, kameňa alebo kože. Vo fantázii sa medze nekladú, vyskúšajte aj rôzne abstraktné podoby.
Čo napríklad taká kamienková omietka, ryhovaná omietka alebo dekoračný tmel? Páči sa vám? Stačí si zaobstarať špachtľu, hladidlo, špongiu alebo vzorkovacie valčeky, štetce a pustiť sa do originálnej steny, ktorú vám bude každý obdivovať. Tieto práce by som ale radšej nechala skôr odborníkovi, aby záverečná práca vyzerala originálne a naozaj profesionálne. Kvalifikovaná firma si s vašimi stenami hravo poradí a pohrá.

Dekoračný tmel a benátska štuka

Ako už názov sám napovedá, dekoračný tmel slúži pre úpravu vnútorných stien. Ľahko vďaka nemu vytvoríte napodobeninu kože, kameňa, dreva alebo plátna. Cenovo vás vyjde 1 m2 zhruba na 1 až 2 €. Záleží na hustote povrchu jednotlivých náterov a hrubosti.
Páčia sa vám antické chrámy a starodávne umenie? Prajete si, aby sa vaša spálňa alebo obývačka premenila do starovekej atmosféry? Vyskúšajte benátsky štuk.

Moderná doba je tolerantná k nám všetkým. Milovníci farieb sa môžu emancipovať v ich cite a zmysle pre farby.

Článok Aj steny majú rady nové trendy bol publikovaný 19. března 2014 v 21.15 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...