4 tipy na obývacie steny

Tagy:  obývacia stena, obývacia izba, byt, dom, nábytok, bývanie, materiál, farba, odtieň

Sponzorované odkazy:

4 tipy na obývacie steny

Obývacia izba je spoločenskou miestnosťou, kde sa stretáva rodina aj priatelia. Tu môžete tráviť spoločné chvíle po namáhavých dňoch v práci, organizovať menšie stretnutia či oslavy narodenín a menín. Skrátka a dobre, v každom byte či dome by mala obývačka pôsobiť harmonickým a pokojným dojmom. Avšak, aby bola využiteľná na sto percent, musí byť ako dizajnovo prepracovaná, tak aj praktická. Využite každý kút vo svoj prospech a okrem priestrannej sedacej súpravy si kúpte tiež exkluzívnu obývaciu stenu, ktorá bude klenotom izby.

Pod pojmom obývacia stena si možno mnohí z vás predstavia nevzhľadné a predovšetkým monštruózne kusy nábytku, ktoré zaberajú veľa miesta a slúžia len ako lapače prachu. Takto tomu bolo možno skôr, kedy nebol príliš široký výber. Dnes sú ale obývacie steny minimalistické, trendy a luxusné, preto by ste s ich kúpou už nemali viac otáľať.

Klasické steny zvyčajne obsahujú policu, možno knihovničku a predovšetkým potom úložné priestory v podobe skriniek a komôd. Prečo by ale obývacia stena nemohla byť dizajnovým výstrelkom, ktorý pojme televíziu, pár kníh a napríklad kvetinu? Ak nepotrebujete v miestnosti nič skladovať, zásuvkám sa môžete pokojne vyhnúť.

Stena ako dizajnový kúsok, autor: topofmindStena ako dizajnový kúsok, autor: topofmind

Pri výbere tej správnej obývacej steny možno narazíte na problém v podobe farby či celkového štýlu. Predsa len sa jedná o výrazný kus nábytku, takže by ste si mali dobre rozmyslieť, do čoho zainvestujete. Keď nechcete, aby stena extrémne vyčnievala, stavte na neutrálne a prirodzené odtiene, ktoré najlepšie laďte do farby či materiálu podlahy.

V neutrálnych odtieňoch, autor: topofmindV neutrálnych odtieňoch, autor: topofmind

V prípade malého bytu alebo dokonca garsónky môže obývacia stena slúžiť ako súčasť jedálenského kúta alebo priamo kuchyne. Úložné priestory potom môžete prakticky využiť na riad, príbory alebo utierky.

Ako súčasť jedálne, autor: topofmindAko súčasť jedálne, autor: topofmind

Veľa ľudí sa pri výbere obývacej steny riadi praktickosťou, čiže k ich prioritám patrí dlhá životnosť a nadčasovosť, ktorá zaručí, že nábytok bude moderný aj za niekoľko rokov. Ak sa bojíte experimentovať a radšej volíte klasický biely, hladký variant, odviažte sa v oblasti dekorácií a za stenu aplikujte výraznú tapetu alebo drevo, ktoré miestnosti dodá úplne nový rozmer.

Jednoduchá stena s aplikáciou, autor: topofmindJednoduchá stena s aplikáciou, autor: topofmind

Článok 4 tipy na obývacie steny bol publikovaný 4. prosince 2013 v 07.15 v rubrike Nábytok, Dom a Byt. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...