3 tipy na bytové doplnky za pár eur

Tagy:  bytové doplnky, interiér, byt, dom, dekorácie, sviece, vankúšiky, bavlna, látka, nakupovanie

Sponzorované odkazy:

3 tipy na bytové doplnky za pár eur

Bytové dekorácie sú neoddeliteľnou súčasťou interiéru a každý, kto má aspoň trochu cit pre moderno vie, že sa bez nich žiadny byt ani dom nemôže zaobísť. Zohnať dekorácie rozhodne nie je problém, dnes dennodenne narazíte na dizajnové obchodíky s prekrásnym tovarom, ktoré už vo výklade lákajú ku kúpe, ale tiež majú istú cenu, ktorá je zvyčajne vyššia, než si priemerne zarábajúci človek, môže dovoliť. Ak si chcete miestnosti vášho príbytku vybaviť moderne, štýlovo a príjemne, nemusíte utrácať stovky eur, stačí len vedieť, kde hľadať…

Do kuchyne bylinky

Bytové doplnky bývajú obvyklým darčekom od priateľov či kolegov v práci, ktorí skrátka nevedia, čím by vám urobili radosť a tak vsadia na istotu. Takéto vázičky, svietniky alebo stojančeky na víno ​​sa v obývacej izbe nikdy nestratia, ale aká dekorácia je ideálna do kuchyne, prípadne jedálne? Zabudnite na predražené obrazy či nevzhľadné repliky a radšej si kúpte niečo praktické, čo využijete každý deň a čo navyše vyzerá veľmi pekne. Reč je samozrejme o bylinkách, ktoré v supermarketoch alebo na trhoch zoženiete doslova za pár centov a tešiť sa z nich môžete pri varení každý deň. Ako bonus k zelenej bazalke, mäte alebo tymianu si do svojej kuchyne prinesiete tiež príjemnú vôňu, po ktorej sa budú zbiehať sliny.

Domáce dekorácie za pár centovDomáce dekorácie za pár centov

Vankúšiky na stenu aj na sedačku

Ideálnymi dekoráciami sú vždy tie univerzálne, ktoré môžete umiestniť prakticky kdekoľvek a stále budú vyzerať skvele. Kúpte si napríklad roztomilé čalúnené vankúšiky zo 100% bavlny s charakterom typickej ručnej práce, ktoré sa v interiéri skvele vynímajú. Vybrať si môžete z originálnych sovičiek na pohovku či do postele alebo stavte na visiace srdiečka, ktoré rozhodne neurazia ani ako darček. Výhodou je tiež fakt, že tento druh dekorácie stojí pár desiatok centov a preto vás investícia určite nebude bolieť. Domáce dekorácie z bavlny zakúpite napríklad tu.

Vyrobte si sami

Keď kupujete dekoráciu, nikdy neplatíte iba hotový výrobok, ale vždy musíte počítať aj s položku práce, ktorá rozhodne nie je lacnou záležitosťou. Ba naopak, za všetku výrobu zaplatíte podstatne viac, než je cena konečného tovaru. Namiesto toho, aby ste vyhadzovali desiatky eur za svietniky a im podobné drobnosti, urobte si chvíľku času a vyrobte si bytový doplnok sami. Napríklad v obchodnom dome Ikea nakúpte lacné vonné sviečky, korkové či sklenené podtácky, sušené kvety, slamu, kamienky a skrátka všetko, čo vás napadne a ozdobný svietnik si vytvorte sami. Jednak ušetríte financie, ale tiež si užijete veľa zábavy a relaxácie.

Dekoráciu si vyrobte samiDekoráciu si vyrobte sami

Článok 3 tipy na bytové doplnky za pár eur bol publikovaný 3. dubna 2014 v 07.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...