Interiér v tmavomodrom prevedení

Tagy:  tmavomodrá, farby, odtiene, byt, dom, doplnky, nábytok

Sponzorované odkazy:

Interiér v tmavomodrom prevedení

Farebné interiéry nie sú pre každého a je na človeku, či sa rozhodne trochu zaexperimentovať a vsadí na odtiene, alebo zostane pri zemi a byt či dom si radšej zariadi v škandinávskom prevedení, kde prevláda biela a predovšetkým drevo. Pokiaľ vám ale svetlé tóny v miestnostiach „nevoňajú“ a radšej sa obklopujete farbami, odvážte sa do tmavo modrej, ktorá je v posledných rokoch neuveriteľným trendom. Mnohí tvrdia, že práve modrá do interiéru nepatrí, pretože pôsobí studeno, presvedčte sa na vlastné oči, že tomu tak naozaj nie je…

Vo väčšine slovenských domácností sa stále dookola opakuje drevo v prírodných odtieňoch, biely nábytok a prípadne kombinácia skla a kovu, avšak málokto je natoľko nápaditý, aby si dal farebnejšie kombinácie, ktoré vôbec nemusia pôsobiť gýčovito. Čo hovoríte napríklad na tento skvostný konferenčný stolík v stredomorskom štýle, ktorý sa dokonale hodí do jednoduchej obývacej izby, do predsiene či dokonca do spálne. Obdobnú variantu si môžete vyrobiť aj sami. Postačí vám starší drevený stolík a farba podľa vlastného výberu.

Autor: flamantshopAutor: flamantshop

Ak si nechcete kupovať nový nábytok, ktorý by bol príliš nákladný, zamerajte sa na zmeny stien, ktoré v interiéri dokážu hotové zázraky. Jednou z možností je obraz v tmavých farbách, ďalším variantom je potom štýlová tapeta, ktorá môže zabrať aj celú jednu stenu. Ozdobte si napríklad stenu obývacej izby za sedacou súpravou, vďaka čomu ožije jednoduchý nábytok a aj obyčajná pohovka sa premení v niečo elegantné a veľmi nápadité. Nebojte sa experimentovať a stavte aj na geometrické obrazce.

Autor: polyvoreAutor: polyvore

Šedých, čiernych a bielych pohoviek je všade dosť a vy iste sami uznáte, že je na čase túto nudu trochu oživiť. Tak prečo nie rovno takou trendy farbou, ako je práve kráľovská tmavá modrá? Tento odtieň nielen, že nie je studený, ale jasne dokazuje, že je vhodný do obývacej izby a je ľahko kombinovateľný takmer so všetkými farbami. Nebojte sa kúpiť si doplnky v kontrastných farbách ako je trendy lososová, oranžová alebo výrazná červená. V kurze sú aj jarné motívy v podobe kvetov, ďalej potom s bodkami a tiež pruhmi, takže sa nebojte a svoje kreatívne ja pokojne zapojte na 100 percent.

Autor: clara-bow80Autor: clara-bow80

Tmavomodrá si skvele rozumie s množstvom odtieňov, avšak zaručene najlepšie bude vyzerať v kombinácii s čisto bielou. Táto symbióza vytvorí príjemnú a exkluzívnu súhru s výrazným odtieňom, jemnosťou a nežnosťou bielej. Ak máte svetlý nábytok, nechajte si ho a len sa poobzerajte po tmavomodrých doplnkoch, prípadne sedacej súprave a závesoch.

Článok Interiér v tmavomodrom prevedení bol publikovaný 23. května 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...