Keď interiéru vládne žena

Tagy:  farby, odtiene, nábytok, bývanie, ženy, domácnosť, byt, dom, doplnky, dekorácie

Sponzorované odkazy:

Keď interiéru vládne žena

Zariadenie bytu alebo domu zvyčajne naznačí veľa o jeho majiteľovi. Rodiny s deťmi majú bývanie zvyčajne praktické a vzdušné, mladé páry dizajnovo vyladené a ženy, tie si často pohrajú s farbami a doplnkami. Hneď ako vstúpite do obydlia, ktoré vlastní žena, ihneď spoznáte, kto tu vládne…

Výrazné farby sú pre väčšinu žien typické, pretože im dodávajú energiu a dobrú náladu, čo sa prejavuje nielen v šatníku, ale aj v štýle bývania. Máloktorá dáma si potrpí na temné či neutrálne odtiene, ktoré sú studené. Obzvlášť nie v prípade, keď býva sama a ľahko by mohla prepadať depresiám zo svojej samoty. Interiér v kombinácii azúrovo modrej a žltej je svieži, mladistvý a typicky letný.

Autor: polyvoreAutor: polyvore

Čierna sedacia súprava je veľmi obľúbeným prvkom obývacích izieb, pretože je nadčasová a tiež praktická na údržbu. Zatiaľ čo muž by ju ale doplnil o sivý koberec a sklenený stôl, žena sa s interiérom pohrá podstatne viac. Nesmú potom chýbať detaily v podobe vankúšikov, kvetín, vázičiek a monštruózneho obrazu twiggy, ktorý celú izbu razom zahalí do štýlu pop art, ktorý je v posledných rokoch opäť populárny.

Autor: angiemAutor: angiem

Pastelové farby sú vďačnou témou, ktoré jednoducho nikdy nesklamú a predovšetkým nikdy neomrzia. Ak sa v byte vrhnete do výrazných farieb a tapiet, je tu riziko, že sa vám čoskoro opozerajú. Pri pastelových farbách je tomu naopak, budú vám stále pripadať milé a príjemné.

Autor: polyvoreAutor: polyvore

Keď sa povie ružová, väčšina žien náhle ožije, lebo je to skrátka farba, na ktorú si potrpia. Malé dievčatká sa štylizujú do úlohy princezien a v dospelosti na túto svoju „mániu“ môžu zaspomínať pomocou romantických doplnkov a vybavenia, ktoré miestnosť razom premenia v rýdzo dievčenskú záležitosť. Ak by ste mali pocit, že je ružová až príliš, obmedzte sa len na určité prvky a nábytok voľte biely alebo v prírodnom dreve.

Autor: e-elleAutor: e-elle

Použitie jemných farieb je pre väčšinu žien typické a akosi prirodzené, to však neznamená, že váš interiér musí hrať všetkými tónmi naraz. Striedmejším variantom je preto jednoduchá šedá pohovka a doplnky v obľúbenej farbe, ako je napríklad staroružová, blankytne modrá alebo marhuľová.

Autor: gloriettequartetAutor: gloriettequartet

Romantické duše iste potešia inšpirácie v podobe bývania ála Mária Antoinetta, ktorá si potrpela na luxus a honosnosť. Ak chcete tento štýl napodobniť či naživo okopírovať, stavte na biely rustikálny alebo starožitný nábytok, prípadne jeho lacnejšie imitáciu, vzdušné periny a vankúše, a vintage doplnky, ktoré samozrejme nesmú chýbať.

Autor: woahitsethanyAutor: woahitsethany

Fialová je farba, ktorá nie je obľúbená u všetkých, však aj v interiéri dokáže kúzliť, a to obzvlášť v prípade, že je jej tón mierne ružovkastý. Ak bývate sama a neplánujete v blízkej dobe rodinu, kúpte si miesto sedacej súpravy štýlové výrazné kreslá, ktoré podčiarknu váš ženský vkus.

stAutor: stephlo-1Autor: stephlo-1

Článok Keď interiéru vládne žena bol publikovaný 17. června 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...