Bývanie, kde prevláda ružová

Tagy:  nábytok, farby, ružová farba, interiér, bývanie, byt, dom, dizajn, doplnky

Sponzorované odkazy:

Bývanie, kde prevláda ružová

Ružová farba je, čo si budeme klamať, rýdzo dievčenskou záležitosťou a asi máloktorý muž, by sa chcel na futbal pozerať z ružovej sedacej súpravy, jesť z ružových tanierov a tak nejako sa touto farbou, vôbec obklopovať. Tento článok a tipy v ňom, budú preto zamerané čisto na ženskú časť populácie, ktorá si svoje hniezdočko, môže vyfarbiť presne v tomto odtieni.

Ružová farba v mnohých automaticky vyvoláva predstavu bábiky Barbie, ktorá sa tak nielen obliekala, ale vlastne mala ružový celý dom, auto a koniec koncov aj domácich miláčikov. Vy sa ale teraz môžete presvedčiť, že je ružová veľmi módnou záležitosťou a aj v interiéri môže pôsobiť dospelým a štýlovým dojmom. Čo hovoríte napríklad na šedé kreslo s motívom ruží, alebo na sýtu komodu, ktorá sa razom stane ústredným prvkom celej izby. Nebojte sa inšpirovať a ukážte celému svetu, kto vo vašom byte vládne.

Autor: polyvoreAutor: polyvore

Fakt, že ružová patrí k vašim obľúbeným farbám, ešte neznamená, že jej zasvätíte celý byt. Nebojte sa ju kombinovať aj s inými výraznými farbami, ktoré sú pre leto typické. Napríklad pieskovo žltá vo vás vyvolá dojem pláže a vy tak budete mať pocit, ako by ste boli stále na dovolenke. Ak máte strach z výrazných farieb nábytku alebo sedačky, zamerajte sa na doplnky, ktoré nie sú tak nákladné a môžete ich ľahko vymeniť. Vankúše, obrázky, rámčeky na fotografie a v neposlednom rade kvetiny – všetko sa počíta.

Autor: divacraftsAutor: divacrafts

Ružová si dokonale rozumie so sivou, ktorá jej dievčenskú výraznosť, tak trochu prirodzene tlmí. Obývacia izba, kde skombinujete práve tieto dve kontrastné farby, tak bude skvele ladiť a vy sa budete cítiť vždy maximálne komfortne a príjemne. K ružovej skrinke zlaďte aj konferenčný stolík a sivú pohovku ozvláštnite vankúšikmi.

Autor: annaanicaAutor: annaanica

Ružová má veľa odtieňov, od tých najsvetlejších a menej nápadných, až po tie výrazné a takmer krikľavé. Ak si nepotrpíte na extravagantný interiér a radšej preferujete jemnosť a eleganciu, stavte na púdrové odtiene, ktoré sú v tohtoročnej sezóne neuveriteľne v kurze. Sedacia súprava v retro štýle a jemnom ružovom zafarbení je ideálnou voľbou ako do obývacej izby, tak do spálne, kde môžete odpočívať s knižkou alebo obľúbeným magazínom.

Autor: dressesanddressesAutor: dressesanddresses

Ak sa niekam naozaj hodia všetky odtiene ružovej, potom je to práve detská izba alebo spálňa. Je vedecky dokázané, že sa v prítomnosti ružovej farby, ženy cítia pohodlne, uvoľnene a príjemne, preto sa jej rozhodne nebráňte. Ideálnou voľbou je potom nakúpiť neutrálny biely alebo drevený nábytok a ten potom doplniť o dekorácie ako je pestrá tapeta, koberčeky, lampa, luster, taburetka a podobne.

Autor: theperksofbeingsophieAutor: theperksofbeingsophie

Ako Maria Antoinetta si budete pripadať v kombinácii rustikálneho či starožitného nábytku a ružovej farby, ktorá bola pre túto kráľovnú pomerne typická. Niektoré ženy milujú vzdušné periny, veľké vankúše, romanticky ladený nábytok a doplnky v tom istom duchu. Ak ste na tom rovnako, inšpirujte sa v predajniach Shabby.

Autor: polyvoreAutor: polyvore

Článok Bývanie, kde prevláda ružová bol publikovaný 7. července 2014 v 12.00 v rubrike Doplnky a Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...