Interiér chalupy podľa vašich predstáv

Tagy:  chalupa, interiér chalupy, bývanie, pobyt, dovolenka, záhrada, kachle, drevo

Sponzorované odkazy:

Interiér chalupy podľa vašich predstáv

Po vlastnom domčeku so záhradkou túži snáď každý, ale bohužiaľ nie všetkým sa pošťastí taký vlastniť. Obzvlášť, ak žijete v meste a práca alebo rodina vám nedovolí odsťahovať sa na perifériu, hľadáte alternatívne riešenie, ako si aspoň cez víkendy, sviatky a ostatné voľná dopriať trochu toho súkromia, užiť si grilovanie v pergole a zahrať sa sem tam na záhradkárov. Pre tieto prípady sú ideálnym variantom chalupy alebo chaty. Ak premýšľate o obstaraní nehnuteľnosti tohto druhu, nechajte sa inšpirovať, ako by mal vyzerať pravý chalupársky interiér v trochu modernejšom poňatí.

Klasické kachle

Možno si pamätáte z rozprávok, ako v skorších dobách prebiehalo varenie a vykurovanie domu. Elektrické kúrenie neexistovalo, rúru ešte nikto nevynašiel a priestranná kuchynská linka neprichádzala do úvahy, preto sa všetky práce odohrávali na kachľovej peci, ktorá nielen krásne vyhriala miestnosť aj v čase najväčších mrazov, ale predovšetkým umožňovala prípravu chutných pokrmov. Kúpte si takú klasickú pec, ako spomienku na doby minulé. Variť budete pravdepodobne pri kuchynskej linke, ale ešte radi si v zime prikúrite prírodným drevom.

Klasické kachle sú základ chalupy, autor: navolnenozeKlasické kachle sú základ chalupy, autor: navolnenoze

Všade samé drevo

Klasické chalupy sú prirodzene z dreva, premietnite tento prvok aj do interiéru a to v hojnom množstve. Nebojte sa celodreveného stropu, výrazných rámov, podlahy s dosiek, okeníc z dreva a samozrejme dreveného nábytku z kvalitného masívu, ktorý je základom interiéru. Drevo je nestarnúcim prvkom, preto vám rozhodne nezovšednie a aj za desiatky rokov bude stále praktické a moderné.

Drevo kam len oko dovidí, autor: znatemapuDrevo kam len oko dovidí, autor: znatemapu

Čisto a jednoducho

Bohužiaľ nie každý je zástancom typického dreveného štýlu a radšej než na chalupe si vnútri pripadá ako v byte či u seba doma. V takom prípade nie je nič jednoduchšie ako základ vymaľovať podľa vlastných predstáv a zaobstarať si napríklad montovaný nábytok, ktorý je praktický, ľahko zostaviteľný a predovšetkým lacný. V takomto interiéri potom nesmie chýbať ani televízor či hifi-veža.

Nepoznáte, že sa nachádzate v chalupe, autor: obydlenieuNepoznáte, že sa nachádzate v chalupe, autor: obydlenieu

Článok Interiér chalupy podľa vašich predstáv bol publikovaný 10. července 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...