6 praktických vychytávok na záhradu

Tagy:  vychytávky, exteriér, nábytok, kvetináče, dekorácie, doplnky, leto, pozemok, dom

Sponzorované odkazy:

6 praktických vychytávok na záhradu

Ak máte okolo domu záhradu, na ktorú je radosť pozerať, potom mi iste dáte za pravdu, že jej údržba vôbec nie je jednoduchá. Pokosiť trávnik aspoň raz týždenne, pravidelne zalievať kvety, strihať kríky a plieť burinu. To všetko zaberie veľa času a námahy. Avšak pre reprezentatívny pozemok musíte čosi obetovať. Ak chcete záhradu trochu vylepšiť a dodať jej šmrnc, pozrite sa na najnovšie záhradné vychytávky, vďaka ktorým bude ten váš živý skvost, zase o niečo krajší.

V kurze sú pre tohtoročné leto naozaj výrazné a veselé farby, toho ste si už určite všimli. Tohto trendu by sa preto nemala vyvarovať ani vaša skvostná záhrada, ktorej budú nevšedné odtiene určite slušať. Čo hovoríte napríklad na tyrkysový keramický kvetináč od značky Heals, ktorý má nosnosť niekoľko kilogramov a navyše chladí. Kus vás bude stáť 12 €, čo je veľmi priaznivá cena.

Autor: healsAutor: heals

Naučili ste sa drobné vtáčie živočíchy trochu prikrmovať, ale starodávne drevené búdky sa vám nepáčia a navyše zaberajú veľa miesta? Potom si zaobstarajte novinku od značky Solo Suel v podobe minimalistického kŕmidla, ktoré na prvý pohľad vyzerá neprakticky, ale opak je pravdou. Kovové spoje sú ideálne pre zachytenie a guľatý tvar pojme veľa zmesi na kŕmenie. Kúsok navyše pôsobí ako dizajnová hitovka. Krmítko kúpite za 31 €.

Autor: finnishdesignshopAutor: finnishdesignshop

Pamätáte si tie zvonkohry, ktoré robili nepríjemný rámus kedykoľvek niekto otvoril dvere alebo sa iba zdvihol vietor? Takéto kúsky príliš radosti neurobili. Firma Create and Barrel, ktorá sa zameriava na dizajnové vymoženosti, teraz prichádza s novinkou v podobe drobnej kovovej zvonkohry, ktorá vďaka menším plieškom nerobí rámus, ale vydáva iba jemné tóny, ktoré lahodia ušiam. Zaobstarať ju možno za 16 €.

Autor: createandbarrelAutor: createandbarrel

Každý, kto vlastní dom vie, že sa bez poriadnej rohožky jednoducho nedá obísť. Obzvlášť nie v prípade, že máte terasu, z ktorej sa chodí do obývacej izby alebo kuchyne. Aby ste si nenosili neporiadok zvonku do vášho krásne uprataného príbytku, obstarajte si praktickú rohož, ktorá bude zároveň aj dizajnovým kúskom. Čo hovoríte napríklad na túto s vtipným vítacím nápisom? Vaša môže byť už za 33 €, a to v predajniach A­mara.

Autor: amaraAutor: amara

Obzvlášť v letných mesiacoch je záhrada alebo terasa využívaná na leňošenie, odpočívanie, chytanie bronzu a na večerné grilovanie, ktoré je ešte len tá pravá a nefalšovaná „pohodička“. Cez deň vám všetko osvetlenie pripraví slniečko, avšak na večer musíte mať zadné vrátka. Okrem klasických lámp myslite aj na romantiku a kúpte si štýlové svietniky na čajové sviečky, ktoré navodia krásnu atmosféru a vy sa budete cítiť maximálne uvoľnene.

Autor: finnishdesignshopAutor: finnishdesignshop

Pamätáte si éru Fatboya, kedy sa pohodlné vrecia váľali snáď vo všetkých obývacích izbách alebo chalupách a detských izbách? Tieto odpočinkové kúsky sú síce pohodlné, ale do klasického interiéru nie sú príliš vhodné. Kde ale nájdu svoje uplatnenie, je samozrejme záhrada. Fatboy môže byť váš už od 105 €.

Autor: finnishdesignshopAutor: finnishdesignshop

Článok 6 praktických vychytávok na záhradu bol publikovaný 7. srpna 2014 v 12.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...