Čaj o piatej alebo riad v anglickom štýle

Tagy:  porcelán, anglický riad, čaj, káva, posedenie, odpočinok, nakupovanie, kuchyňa

Sponzorované odkazy:

Čaj o piatej alebo riad v anglickom štýle

Kuchyňa je veľakrát plná zbytočností, ktoré akurát zaberajú miesto a keď varíte alebo pečiete dobroty pre svojich najbližších, vždy zistíte, že vám prácu nijako neuľahčia. Zbavte sa nič nehovoriaceho riadu a radšej si kúpte luxusné kúsky, vďaka ktorým si popoludňajšiu siestu a čaj o piatej vychutnáte ešte lepšie, ako doteraz. A že neviete, kde riad v anglickom štýle zohnať? Potom sa nechajte inšpirovať a nebojte sa nakupovať cez internet.

Ku každému čaju alebo káve by ste návšteve mali automaticky ponúknuť cukor, a to aj v prípade, že vy si sami vôbec nesladíte. Jednorazovým cukríkom vo vreckách už dávno odzvonilo, teraz sa k móde opäť vracajú staré dobré cukorničky, do ktorých môžete klasický cukor nasypať alebo ho podávať vo forme praktických kociek presne tak, ako to robia angličania. Na stránkach Amara zoženiete napríklad tento exkluzívny kúsok, ktorý vo vás v týchto pochmúrnych a studených dňoch, okamžite prebudí jar.

Autor: AMARAAutor: AMARA

Čo by to bolo za posedenie a odpočinok bez nejakého olovrantu alebo sladkosti? Či už sa rozhodnete podávať klasické anglické sušienky, sucháre, cukrovinky alebo napríklad mini sendviče, kúpte si túto praktickú členitú tácku, z ktorej si každý vyberie a príde si tak na svoje. Porcelánový riad je luxusom sám osebe a ak vám ho deti nerozbijú, môže sa stať aj rodinným klenotom. Tento model zoženiete na stránkach royalalbert.co.uk, a to za 53 €.

Autor: ROYALALBERTAutor: ROYALALBERT

Briti sú známi pre svoj ​​zmysel pre eleganciu a estetiku. V ich kuchyniach a príbytkoch tak nikdy neuvidíte riad z Ikea alebo podobných obchodov, ktoré síce ponúkajú kúsky doslova za pár eur, ale ich vzhľad je nudný a nič nehovoriaci. Anglický riad by mal mať dušu, preto sa inšpirujte obchodom Wedgwood, ktorý ponúka širokú škálu kvalitného porcelánu v jemnom prevedení či s výraznejšími maľbami. Táto kanvička na pravý čierny čaj vás vyjde približne na 91 €.

Autor: WEDGWOODAutor: WEDGWOOD

Pri anglickej dizajnovej značke Wedgwood ešte chvíľu zostaneme, pretože aktuálna jesenná kolekcia ponúka štýlové kúsky, ktoré v sebe kombinujú jednoduchú bielu farbu a exkluzívne zlaté prvky, ktoré sú vhodné ako do moderného interiéru, tak do toho, kde prevláda napríklad rustikálne drevo. Každý porcelánový set by mal mať aspoň jednu väčšiu dózu na potraviny, prípadne polievku a ak je vám tento štýl blízky, riad kúpite za 167 €.

Autor: WEDGWOOAutor: WEDGWOO

Čo vám v zbierke určite chýba, je kvalitná porcelánová tácka a vzhľadom k tomu, že sa blížia Vianoce, mali by ste si na servírovanie cukroviniek, aspoň jednu zaobstarať. Tento exkluzívny kúsok z novej kolekcie Royal Albert je naozaj kráľovským kúskom, hodným obdivu. Porcelán je ručne maľovaný a okraje pozlátené, vďaka čomu sa každé obyčajné posedenie s priateľmi alebo káva s kamarátkou, pozdvihne na úplne inú úroveň. Tácka vás v internetovom obchode vyjde na 53 €.

Autor: ROYALALBERTAutor: ROYALALBERT

Článok Čaj o piatej alebo riad v anglickom štýle bol publikovaný 27. října 2014 v 06.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...