Oranžová v interiéri boduje

Tagy:  jeseň, oranžová, odtiene, jesenné farby, interiér, bývanie, byt, dom

Sponzorované odkazy:

Oranžová v interiéri boduje

Ročné obdobia a zmeny počasia majú vplyv nielen na módne trendy, ale aj na bývanie. Rovnako tak, ako sa s príchodom jesene začnete obliekať do farieb typických práve pre túto časť roka, možno nadobudnete dojem, že by nebolo od veci zvelebiť aj príbytok. Chcete si zaobstarať pár nových kúskov do spálne obývačky alebo napríklad kúpeľne? Potom sa nechajte inšpirovať najnovšími trendmi a do interiéru zakomponujte štýlovú oranžovú.

Oranžové bývanie zahreje

S klesajúcimi teplotami automaticky zapínate kúrenie alebo kúrite v krbe, ale taktiež sa snažíte obklopovať skôr výraznejšími farbami, ktoré pôsobia opticky hrejivým dojmom. Ak je vaša spálňa do modra alebo fialova, potom vám pravdepodobne celú zimu pripadá akási studená. Ak sa chcete obklopovať teplejšími odtieňmi, stavte na oranžovú, ktorá má neuveriteľný dar miestnosť urobiť obývateľnejšou.

Práve oranžová je jednou z typických farieb jesene, ktoré dokážu v interiéri zázraky. Ak ste jesenný typ a milujete prírodu, potom by práve oranžová u vás doma nemala chýbať. A s čím je možné ju ideálne kombinovať? Napríklad oranžová sedacia súprava alebo kreslo si skvele rozumie s hnedými doplnkami a samozrejme s prírodnými materiálmi. Drevené podlahy, obloženie a nábytok sú tak úplnou samozrejmosťou.

Autor: SIMILAR SETAutor: SIMILAR SET

V tohtoročnej jeseni sú v móde metalické odlesky, a to prakticky v akomkoľvek prevedení. Ak chcete ísť s módou a držať sa aktuálnych trendov, stavte na medené odtiene, ktoré sú k oranžovej tematike vhodné. Kúpte si napríklad túto štýlovú kovovú lampu, ktorá sa okamžite stane klenotom predsiene alebo spálne, kde vám bude prakticky slúžiť. Zaobstarať si ju môžete u značky Amara za 47 €.

Autor: AMARAAutor: AMARA

Ak nie ste zástancami dreva alebo prírodného kameňa a viac vám vyhovuje strohý moderný nábytok s jednoduchým ovládaním, kombinujte oranžovú farbu s trendy sivou, ktorá je veľmi nadčasovou záležitosťou. Sivá farba bude moderná vždy a v kombinácii s teplejšou oranžovou nepôsobí zďaleka tak studeným dojmom. Jednoduchú sivú pohovku kúpite u značky Destop za 250 €.

Autor: PRONGSLETPOTTERAutor: PRONGSLETPOTTER

Zabudnúť nesmieme ani na moderné retro, ktoré sa vracia k móde a je potrebné podotknúť, že je stále aktuálnejšie. Sedacie súpravy, doplnky a najrôznejšie dekorácie, ktoré vlastnili predchádzajúce generácie, sú dnes opäť moderné. K typickým retro farbám patrí červená, žltá a samozrejme oranžová, ktoré spoločne vytvárali príjemné a veselé kompozície. Pri zariaďovaní retro bývania, okrem farieb, sústreďte sa aj na geometrické vzory a jasne ohraničené línie.

Autor: POLYVOREAutor: POLYVORE

Článok Oranžová v interiéri boduje bol publikovaný 3. listopadu 2014 v 07.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...