Pastelové farby letia, a to aj v interiéroch

Tagy:  pastelové farby, odtiene, bývanie, byt, dom, interiér, design

Sponzorované odkazy:

Pastelové farby letia, a to aj v interiéroch

Bez farieb by bol svet nudný a naozaj smutný, preto by nás mali obklopovať každý deň. Je vedecky dokázané, že práve farby majú veľký vplyv na ľudskú psychiku a dokážu ovplyvňovať správanie a náladu. Ak sa budete dlhší čas pohybovať v tmavších odtieňoch, ľahko môžete skĺznuť až k depresiám. V opačnom prípade je možné mať, práve vďaka farbám, skvelú náladu, a to aj v prípade, ak nie je vám dvakrát do smiechu. Ak ste skôr optimistickej povahy a nemáte radi splín, obklopte sa tiež farbami vo svojom príbytku. A aké teraz vlastne letia? Predovšetkým tie pastelové!

Pastelové farby sú obvykle obľúbené pre ich jednoduchosť a nenútenosť. Niektorí ľudia preferujú nefarebné interiéry práve preto, že im príliš extravagantné a krikľavé odtiene nesedia a ľahko sa tiež opozerajú. Ak sa bojíte, že by vám sýto červená sedacia súprava, ružové kreslo alebo napríklad zelené steny obývacej izby, liezli skoro na nervy, stavte na jemné pastelové odtiene, ktoré sedia každému a navodzujú príjemnú, uvoľnenú atmosféru. Čo hovoríte napríklad na kombináciu svetlej horčicovej s modrou alebo ružovej so svetlo sivou? Viac kúskov hľadajte v predajniach Fantastic furniture, CB alebo Create and barrel.

Autor: helenevlachoAutor: helenevlacho

Veľmi trendy pastelovou farbou, ktorá je príjemným odtieňom fialovej, je lila. Tá sa tohtoročnú jar a leto bude hojne objavovať vo všetkých módnych výkladoch, ale aj v predajniach s nábytkom a bytovými doplnkami. Lila je neutrálnym odtieňom, ktorý nie je studený ani teplý, ženský ani mužský. Lila farbu si jednoducho musí zamilovať úplne každý. Ak máte jednoduchšiu kuchyňu, prípadne jedáleň, ozvláštnite ju doplnkami v pastelovom lila odtieni, ktorý bytu dodá jarný šmrnc.

Autor: deeyanagoAutor: deeyanago

Ruka v ruke s niektorými pastelovými odtieňmi idú tiež prírodné motívy a materiály, ktoré možno dokonale kombinovať a vytvoriť tak harmóniu komfortného a hrejivého bývania. Kým svetlo ružová alebo žltá sa skvele hodí k čistému bielemu škandinávskemu štýlu a moderným spotrebičom, pastelová zelená, okrová alebo oranžová si zase perfektne rozumie s drevom a rastlinnými prvkami.

Autor: daha-mkAutor: daha-mk

Ak sa bojíte staviť čisto na pastelové odtiene, ktoré by primárne tvorili váš interiér, jednoducho ich skombinujte s takými odtieňmi a prvkami, u ktorých máte istotu, že sú vaším štýlom a do vášho bývania sú vhodné. Svetlejšie farby budú popri tých tmavých menej nápadné a výrazné odtiene vďaka tým pastelovým, zase o niečo tlmenejšie. Ak máte doma napríklad vínový taburet, červený koberec alebo mahagónovú obývaciu stenu, obstarajte si ako protipól bledo modré kreslo alebo svetlo žltú pohovku. Inšpiráciu hľadajte napríklad v predajniach Suiteny.

Autor: NONAMECATVINTAGEAutor: NONAMECATVINTAGE

Článok Pastelové farby letia, a to aj v interiéroch bol publikovaný 5. března 2015 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...