Ako vianočne vyzdobiť detskú izbu, aby bola bezpečná?

Tagy:  vianočné dekorácie, ozdoby, vianočné ozdoby, výzdoba, deti, ozdoby pre deti, svetielka

Sponzorované odkazy:

Ako vianočne vyzdobiť detskú izbu, aby bola bezpečná?

Iste si pamätáte doby, kedy ste mali sotva pár rokov a Vianoce ste naozaj milovali. Tešili ste sa nielen na vynikajúce mamičkine koláčiky a babičkinu vianočku, ale predovšetkým na veľmi veľa darčekov, o ktoré ste si napísali Ježiškovi. Dnes, ak máte svoje vlastné ratolesti, sa celá pozornosť presmerovala na nich a vy sa tešíte z radostných a šťastných pohľadov tých najmenších. Aby sa deti na Vianoce tešili nielen na Štedrý deň, kúpte im detskú výzdobu, ktorá im sviatky bude pripomínať ešte v januári. Aké ozdoby však zaobstarať, aby boli bezpečné aj pre tie najmenšie deti?

Svetielka s detskou poistkou

Keď sa rozhliadnete po vašej ulici, určite zbadáte množstvo domov a okien, ktoré sú ozdobené typickými blikajúcimi svetielkami. Tie jednoducho k Vianociam, patria a nemôžu chýbať. Deti celkom prirodzene po výzdobe tiež túžia a možno vás už od novembra prosia, aby ste im také svetielka tiež zaobstarali. Aký variant však zvoliť, aby nehrozilo nebezpečenstvo úrazu? Ideálne kúpte svetielka s detskou poistkou, ktoré sú bezpečné aj pre batoľatá. Nielen, že žiarovky nie sú teplé, čiže sa dieťa nepopáli, navyše majú bezpečnú zástrčku, ktorú odpoja zo zásuvky len dospelí. Pre tieto detské výzdoby zájdite do obchodov OBI či Ikea, kde ich kúpite za veľmi slušnú cenu. Okrem detskej izby týmto bezpečným variantom vyzdobte celý byt, budete tak mať úplnú istotu, že sa vašim deťom, počas Vianoc, nič nestane.

Autor: THEHUTAutor: THEHUT

Papierové varianty

Úplne bezpečnou istotou, je vždy použitie papiera alebo kartónu, z ktorého môžete vyrobiť veľa ozdôb nielen na Vianoce, ale aj na Veľkú noc alebo napríklad na detskú oslavu. Urobte si so svojimi deťmi jedno tvorivé popoludnie a vyrobte si pekné vianočné dekorácie, ktoré môžu stáť na poličkách, stole alebo kdekoľvek visieť. A v prípade, že nemáte tvorivého ducha alebo vaše deti jednoducho nemajú toľko rokov na vytváranie papierových kreácií, zájdite do akéhokoľvek obchodu s vianočnými dekoráciami a doplnkami a nejaké si zaobstarajte. Výhodou papierových ozdôb je nielen ich bezpečnosť, ale aj cena, stoja totiž mnohokrát doslova pár eur.

Plastové nálepky

V dnešnej modernej dobe existuje také množstvo bytových dekorácií, že môžete mať naozaj problém si vybrať tie najkrajšie. Avšak zďaleka nie všetky sú bezpečné a pre deti niektoré úplne nevhodné. Zabudnite rovno na sklo alebo brúsené kamene, o ktoré by sa deti mohli ľahko poraniť. Čo však detskú dušu poteší a vás, ako rodičov, nechá v úplnom pokoji, sú plastové nálepky. Tie môžete nalepiť na akýkoľvek povrch, vrátane steny, dreva alebo kameňa. Plastové nálepky sa teraz vyrábajú aj vo vianočných variáciách s množstvom typických motívov, od stromčekov, cez zvončeky až po prepracované soby. Štýlové vianočné plastové nálepky, nielen pre malé deti, zaobstaráte napríklad v predajniach Kika, Baumaxx alebo v menších predajniach s bytovým dizajnom.

Autor: CASAAutor: CASA

Článok Ako vianočne vyzdobiť detskú izbu, aby bola bezpečná? bol publikovaný 26. prosince 2014 v 19.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...