Rámy obrazov a zrkadiel: nápady a inšpirácie

Tagy:  zrkadlo, obraz, fotografia, rám, rámik, doplnky

Sponzorované odkazy:

Rámy obrazov a zrkadiel: nápady a inšpirácie

Čo by bol obraz bez rámu? Zrkadlá a obrazy dokáže rám buď podčiarknuť alebo z nich vytvoriť nevkusný domáci doplnok, čo pre nás bude určite nežiadúce. Majte fantáziu, vyberte si rámy, ktoré ladia k interiéru a vytvorte tak atmosféru, ktorú si prajete.

Blýskavé a nápadité rámy

Fotografie, obrázky a pohľadnice je najľahšie umiestniť do malých rámčekov, ktoré rozmiestnime na poličky, stolíky či zavesíme na stenu. Rámček s bielymi, béžovými a medenými kamienkami skvele vynikne v miestnosti, kde prevládajú biele a béžové tóny. Moderný strieborný rámik zdobený bielymi blýskavými kamienkami bude vyzerať skvele v dievčenskej izbe či v modernom interiéri. O niečo extravagantnejší je podobný rámik obohatený o veľké oválne biele kamene. Rám s blýskavými modrými kamienkami zaujme farbou a v obývacej izbe alebo v spálni bude vyzerať fantasticky. Okrem klasického obdĺžnikového tvaru nás určite zaujme aj rámček guľatý, ktorý je osadený bielymi a fialkovými trblietavými kamienkami.

Ako z dávnych čias

Zrkadlá ale aj obrazy skvele vyniknú v starých zdobených rámoch, ktoré pôsobia honosne a prepychovo. Takéto zrkadlo či obraz sa stane veľmi výrazným prvkom a strhne na seba v interiéri pozornosť. Veľkolepý zlatý zdobený rám by nerobil hanbu ani v kráľovskej komnate. O to zaujímavejšie by pôsobil doma v predsieni. Strieborný ovál s patinou bude skvelým sprievodom pre zrkadlo v našej spálni. Starobylý široký rám so zdobením môže skrášliť stenu aj v obývačke. Kovové rámy sú veľmi obľúbené a majú dlhú životnosť. Takýto rám, či už je guľatý či hranatý, nájde v domácnosti svoje miesto.

Zostavy rámčekov

Malé rámčeky na obrázky vyzerajú skvele, ak je ich viac pokope. Takúto zostavu nie je potrebné tvoriť doma, ale je možné ju už hotovú kúpiť. Umiestniť do nich potom môžeme množstvo fotografií, ktoré nám budú pripomínať radostné zážitky. Kolekciu ôsmich rámčekov zavesíme na stenu v predsieni či v chodbe, efekt bude veľký. Zostava do ktorej umiestnime až 11 rôzne veľkých fotografií môže obsahovať napríklad veselé fotografie z rodinných osláv. Podobne veľkú zostavu v čiernej farbe ľahko zavesíme kamkoľvek v byte.

Originálne rámy

Nielen jednoduchosť je trendy. Zaujímavý a originálny nápad môže našim nudným izbám priniesť fantastickú zmenu. Kovové rámčeky ozdobené motýlikmi a srdiečkami spĺňajú svoj ​​účel a zdobiť môžu napríklad nočný stolík. Spomienku na nádhernú dovolenku ukryje nevšedne zdobený strieborný rámik. Kvetinový vzor bude obľúbený vždy a v bielo-fialovom prevedení vyzerá obzvlášť vkusne. Rám z dreva zdobený kovovými prvkami skvele ohraničí naše zrkadlo či portrét. Tyrkysová farba vyzerá na elegantnom zdobenom rámčeku výborne.

Článok Rámy obrazov a zrkadiel: nápady a inšpirácie bol publikovaný 12. února 2013 v 05.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...