4 tipy ako doma ušetriť za vodu

Tagy:  šetrenie, domácnosť, bývanie, byt, dom, umývačka, práčka, sprcha, vaňa

Sponzorované odkazy:

4 tipy ako doma ušetriť za vodu

Neustále sa sťažujete, že nemáte dostatok financií, máte pocit, že vám peniaze doslova unikajú medzi prstami a pritom zarábate pomerne slušne? Hypotéka, leasing na automobil svoj a partnerov, deti a ich škola alebo záľuby, dovolenka… To všetko samozrejme „zožerie“ veľa peňazí, avšak možno míňate úplne zbytočne viac, ako by bolo treba. Než aby ste sa obmedzili v nakupovaní potravín alebo predali auto, skôr sa zamerajte na fakt, či príliš veľmi nekúrite a či nespotrebujete viac vody, než je potrebné…

Štatistiky hovoria za všetko, ročne ľudia utratia za vodu v domácnostiach o stovky eur viac, než je potrebné a pritom o tomto fakte mnohokrát ani nevedia. Dôvodom je zbytočné a neprimerané hýrenie, spôsobené predovšetkým nekontrolovateľným čerpaním. Čím je vaša rodina väčšia, tým je tu samozrejme aj väčšie riziko plytvania. Naučte sa šetriť za vodu a možno za nasporené peniaze pôjdete konečne na vysnívanú dovolenku k moru.

1. Miesto vane sprcha

Nie je nič príjemnejšie, než si po namáhavom dni v práci napustiť horúcu vaňu plnú voňavej peny, avšak ak sa tomuto potešeniu venujete niekoľkokrát do týždňa, ba dokonca každý deň, nedá sa vaším účtom za vodu diviť. Aby ste ušetrili, naordinujte si vaňu dvakrát do mesiaca, inak sa venujte výhradne sprchovaniu, ktoré je o poznanie ekonomickejšie. Pozor však dajte na to, aby sprcha netrvala desiatky minút.

Autor: DodoAutor: Dodo

2. Kúpte si bojler

Niekedy môže byť veľmi ťažké regulovať odtok vody a strážiť sa, aby ste v sprche netrávili viac času, než je potrebné. Obzvlášť, ak máte deti, stojíte pred ďaleko väčším problémom, lebo práve ratolestiam šetrenie nie je práve blízke. Pre všetky prípady si preto kúpte bojler, ktorý pri vyčerpaní teplej vody spustí vodu studenú.

3. Perte vždy na maximum

Týmto heslom nie je myslené pranie na tie najvyššie obrátky, ale skôr rada, aby ste bubon práčky vždy zaplnili tak, ako len je to možné. Mnoho ľudí necháva práčku z polovice prázdnu, čo je ohromná škoda, pretože na jednej strane spotrebujete viac pracieho prášku, ale aj vody, lebo budete nútení prať častejšie.

4. Kúpte si umývačku

Tento bod sa vám možno zdá, z hľadiska šetrenia, tak trochu nezmyselný, lebo vám radí ďalšiu investíciu, avšak umývačka je vynálezom storočia. Jednak vám ušetrí veľa času, ktorý strávite ručným umývaním riadu, ale predovšetkým šetrí kubíky vody, ktoré sa následne odrazia v našetrených financiách. Umývačka je navyše investíciou do budúcnosti, pretože vám, v ideálnom prípade, vydrží desiatky rokov.

Článok 4 tipy ako doma ušetriť za vodu bol publikovaný 28. května 2015 v 18.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...