Ako prať a vešať bielizeň, aby ste nemuseli žehliť?

Tagy:  oblečenie, bielizeň, žehlenie bielizne, pranie, sušenie, sušička, práčka

Sponzorované odkazy:

Ako prať a vešať bielizeň, aby ste nemuseli žehliť?

Domáce práce sú niečím, čo baví naozaj málokoho a väčšinu žien tieto činnosti veľmi obťažujú. Obzvlášť v prípade, ak nie ste doma na materskej dovolenke alebo ste nemali to šťastie, aby sa vám podarilo zostať v domácnosti, zatiaľ čo váš manžel bude zarábať peniaze. Drvivá väčšina dám tak príde unavená z práce, musí sa postarať o deti, celej rodine pripraviť večeru a ešte sa musí, chtiac-nechtiac, vrhnúť na namáhavé domáce práce. Chcete si aspoň jednu časť značne uľahčiť? Potom sa riaďte nasledujúcimi radami a žehliacu dosku neuvidíte niekoľko mesiacov, možno dokonca rokov.

Začnite už pri nákupe

Ideálne je, zamerať sa už pri nakupovaní na materiály, ktoré sa žehlia takzvane sami a ktoré nepotrebujú, okrem prania, žiadnu extra údržbu. Zatiaľ čo bavlnené tričká žehliť jednoducho musíte vždy, najlepšie sú umelé vlákna, konkrétne potom polyester, polyamid, viskóza. Ak ich v práčke počas prania alebo sušenia nepresušíte, postačí ich zavesiť na obyčajné ramienko a nechať ich samovoľne usušiť. Tieto materiály sa sami „upravia“, vy ich potom vystriete úplne upravené a iba ich zložíte do skrine alebo zavesíte na vešiak.

Kúpte si sušičku

Ak sa naozaj chcete vyhnúť namáhavému a zdĺhavému žehleniu, ktoré vám môže zabrať naozaj hodiny, zaobstarajte si inteligentnú sušičku a zamerajte sa okrem sušenia, tiež na program ľahké žehlenie. Ten spočíva v inovácii, kedy sa laicky povedané v optimálnych kombináciách znižujú teploty vodného kúpeľa, predlžujú doby pláchania a znižujú otáčky počas odstreďovania. Sušička a práčka v jednom tak s bielizňou zaobchádzajú veľmi šetrne a zároveň ju počas sušenia vyrovnávajú. Vy tak, úplne prekvapivo, z bubna vyberiete úplne rovnú a vyžehlenú bielizeň, ktorú stačí už len zavesiť alebo zložiť do skrine a máte po starostiach.

Autor: ROMWE.COMAutor: ROMWE.COM

Dostatočne vyžmýkané a napnuté

Samozrejme, nie každý si môže dovoliť sušičku bielizne, a to nielen z ekonomických, ale aj priestorových dôvodov, pretože napríklad v panelových domoch sú kúpeľne naozaj malé a preto sa v nich zákonite snažíte šetriť miestom. V takom prípade si musíte poradiť sami a s bielizňou zaobchádzať tak, aby ste sa jej potom nemuseli príliš venovať. Hneď ako ju teda vyberiete z práčky, dôkladne ju vyžmýkajte, avšak nemusíte natoľko, aby bola takmer suchá ako zo sušičky. Následne ju zaveste na šnúry alebo sušiak tak, aby bola poriadne napnutá, len tak vám dokonale preschne a hlavne zostane rovná, čo je účel. Sušiak preto nepreplňujte a medzi jednotlivými kusmi odevov si nechávajte aspoň mierne rozostupy.

Žehlenie vlastnou váhou

Keď budete mať pocit, že je bielizeň suchá, pozor nesmiete ju presušiť, aby sa poškodili vlákna, potom si dajte prácu a poskladajte ju naozaj veľmi dôkladne na seba. Venujte všetku pozornosť rohom švíkov, rukávom a golierom a počas rovnania látku uhlaďte rukou, aby zmizli všetky nerovnosti. Následne ju uložte do útrob šatníkovej skrine, kde sa bielizeň bude rovnať vlastnou váhou.

Autor: MODCLOTH.COMAutor: MODCLOTH.COM

Článok Ako prať a vešať bielizeň, aby ste nemuseli žehliť? bol publikovaný 3. června 2015 v 14.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...