5 tipov, ktoré vám uľahčia žehlenie

Tagy:  tipy na žehlenie, rady, triky, oblečenie, doplnky, domáce práce, pohodlie

Sponzorované odkazy:

5 tipov, ktoré vám uľahčia žehlenie

Domáce práce – kto z nás ich má rád? Avšak aby sme nežili v neporiadku a špine, nedá sa im vyhnúť. Čo väčšina žien považuje za vôbec najhoršiu činnosť, pri ktorej takmer strávite mladosť, je žehlenie. Ťažko nájdete pohodlnú pozíciu, z ktorej by vás nebolel chrbát, horúca para spôsobila, že sa do minúty spotíte a pohľad na nekonečnú kopu košieľ a detských tričiek vám vie naozaj pokaziť náladu. Existujú však účinné tipy a triky, ktoré vám prácu značne uľahčia. Rozhodne teda neváhajte, všetky ich do jedného vyskúšajte.

Praktické rozdelenie

Neustále na vašej multifunkčnej žehličke prepínate teploty, pretože bavlna nie je to isté, čo satén? Potom urobte veľmi chytrý krok, ktorý vám ušetrí veľa času. Než sa do žehlenia dáte, roztrieďte jednotlivé kusy oblečenia podľa materiálu a požadovanej teploty žehlenia. Uvidíte, ako vám razom práca pôjde pekne od ruky.

Uľahčite si žehlenie jednoduchými trikmi, autor: nist6ssUľahčite si žehlenie jednoduchými trikmi, autor: nist6ss

Aby chrbát nebolel

Najväčším problémom žehlenia je fakt, že príliš neprospieva zdraviu. V stoji vás čoskoro začnú bolieť a opúchať nohy a hneď ako sa posadíte do krkolomnej pozície, ozve sa boľavý chrbát. Čo teda s tým? V prvom rade si zaobstarajte pohodlnú stoličku s operadlom, za druhé dosku si nastavte do takej výšky, pri ktorej môžete pohodlne sedieť a napríklad sledovať televízor. Možno sa potom ani nenazdáte a pri obľúbenom programe vyžehlíte celú várku bielizne.

Uhladiť a narovnať

Ak ste zvyknuté bezmyšlienkovite prechádzať z jednej strany košele na druhú, nemôžete sa čudovať, že vám celý proces trvá neuveriteľne dlho. Než vezmete do ruky žehličku, najprv všetky záhyby na doske vyhlaďte a bielizeň naaranžujte do takej pozície, z ktorej sa najlepšie žehlí a v ktorej prežehlíte čo najväčšiu plochu.

Pomôže voda

Nie nadarmo sa hovorí, že rady našich babičiek sú beztak tými najlepšími a pri žehlení to platí dvojnásobne. Než zasadnete za žehliacu dosku, pripravte si mištičku z horúcou vodou a každý kus bielizne pred prežehlením zľahka pokropte. Pravdepodobne budete veľmi milo prekvapené, ako ľahko a rýchlo dáte tričku finálny vzhľad.

Ach tie gombíky

Vlastnou nepozornosťou ste prešli cez citlivý gombík, ktorý sa za sekundu zoškvaril? Potom sa vám možno podarilo zničiť manželovu najobľúbenejšiu košeľu. Nabudúce týmto problémom predíďte pomocou náprstku alebo kávovej lyžičky, ktorú rafinovane na gombík priložíte.

Článok 5 tipov, ktoré vám uľahčia žehlenie bol publikovaný 8. července 2014 v 16.30 v rubrike Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...