Sprchový kút bez vaničky

Tagy:  sprchovací kút, kúpeľňa, sprchová zástena

Sponzorované odkazy:

Sprchový kút bez vaničky

Kúpeľňa predstavuje v každom dome, byte či chalupe nepostrádateľnú miestnosť, ktorú využívame niekoľkokrát denne a vnímame ju ako priestor určený na relaxáciu a odpočinok. O miere relaxácie a uvoľnenia rozhoduje predovšetkým kvalita kúpacích vaní alebo sprchovacích kútov. Ponuka na našom trhu je natoľko rozmanitá, že sa sprchovanie stane nielen chvíľami relaxácie, ale aj istým komfortom.

Neobutý sprchový kút

Klasický sprchový kút sa vyznačuje umelohmotnou alebo sklenenou zástenou, ktorá je obutá do sprchovej vaničky. Modernou alternatívou sú sprchovacie kúty bez vaničky, ktoré disponujú niekoľkými pozitívami.

K veľkým prednostiam sprchových kútov bez vaničky patrí bezbariérové ​​hľadisko, nad ktorým by sme mali uvažovať predovšetkým do budúcnosti. Veľmi vhodné je najmä pre osoby pripútané na invalidnom vozíku.

Sprchové kúty bez vaničiek vnášajú do kúpeľne nový rozmer elegancie, harmónie a funkčnosti. Kompatibilný kúpeľňový priestor nie je ničím rušený, celistvosť podlahovej krytiny prispieva k elegantnosti a dokonalému chápaniu priestoru ako celku.

Technické parametre

Ak sa rozhodneme pre sprchový kút bez vaničky musíme počítať s výstavbou sprchového žliabku, ktorým bude odtekať voda. Sprchový žľab je nutné umiestniť tak, aby obkolesoval okraj sprchovacieho priestoru, teda zamedziť preniknutiu vody von. Sprchový žľab je zapustený v podlahe v rovnomernom prevedení, teda kopíruje výšku dlažby, čo je výhodné najmä pri každodennej údržbe.

Dôležitá je kompletná izolácia obvodových stien aj podlahy a tiež otvoru pre umiestnenie odtokového žliabku. Z tohto dôvodu je lepšie vyberať žliabok disponujúci stierkovou izoláciou alebo obvodovým lemom. Majitelia moderných a luxusných sprchovacích kútov sa môžu rozhodnúť pre variantu neviditeľnosti odtokového žliabku. Tento typ žliabku sa vlepí do roštu dlaždice a nijako nebude narušovať elegantnosť sprchovacieho kúta.

dnes sa vyrábajú aj vaničky, ktoré takmer kopírujú výšku dlažbydnes sa vyrábajú aj vaničky, ktoré takmer kopírujú výšku dlažby

Pre výrobu odtokových sprchových žliabkov sa najčastejšie používa nerez, avšak veľmi rýchlo ho doháňa sklo, ktoré disponuje vysokou odolnosťou voči chemickému aj mechanickému poškodeniu.

Odtokové sprchové žliabky sa vyrábajú v rôznych geometrických prevedeniach, klasikou sú žliabky okrúhle, avšak stále viac sa stretneme so štvorcami alebo obdĺžnikmi.

moderné poňatie kúpeľnemoderné poňatie kúpeľne

Článok Sprchový kút bez vaničky bol publikovaný 12. února 2013 v 16.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...