Sprchová vanička - áno či nie?

Tagy:  kúpeľňa, vanička, vaňa, sprchovací kút, sprcha, sprchovací box

Sponzorované odkazy:

Sprchová vanička - áno či nie?

Sprchový kút už dávno prestal byť zbytočnosťou zaberajúcou miesto v kúpeľni. Podľa jednoduchých výpočtov možno totiž dospieť k záveru, že prispieva k šetreniu vody, navyše je sprchovanie oveľa zdravšie ako denné kúpanie, o rýchlosti ani nehovoriac. Ako ale kúpeľňu zariadiť, ako urobiť sprchový kút? Väčšinou prichádza jedna veľká dilema – sprchovú vaničku áno či nie?

Sprchové kúty a zásteny

Ak máme chuť sa denne sprchovať, musíme si k tomu vytvoriť vhodné podmienky. Základom je rozhodnúť, či sa budeme sprchovať vo vani, alebo či si kúpime sprchový kút. Aj vaňa totiž môže na sprchovanie výborne poslúžiť, stačí si vybrať správnu zástenu, prípadne pomôže aj sprchový záves. Väčší komfort nám však dopraje samostatný sprchovací kút. Býva totiž v úrovni tesne nad zemou, možno do neho teda oveľa pohodlnejšie vstúpiť. To ocenia aj ľudia so zníženou pohybovou schopnosťou.

Sprchový kút – ako na neho?

Ak sa rozhodneme pre samostatný sprchovací kút, obdobie otázok ešte len prichádza. Sprchový kút môže mať totiž mnoho podôb. Môžeme využiť predávaných sprchových vaničiek či celých sprchových kútov a boxov alebo sa môžeme pokúsiť o postavenie sprchového kúta bez využitia akýchkoľvek predávaných dielov. Samozrejme, každý variant má svoje pre a proti.

Sprchové vaničky

Ponuka sprchových vaničiek je naozaj široká. Vyberať môžeme z rôznych tvarov, veľkostí, materiálov či farieb. Do kúpeľne s dostatočným priestorom určite vyberieme krásnu sprchovú vaničku, ktorá presne zapadne do interiéru. Nové materiály vytvárajú vzhľadovo príjemnejšie povrchy, sú tiež bezpečnejšie a odolnejšie, a to ako na poškriabanie tak prelomenie. Materiály tiež nemenia farbu.

Ak si budeme priať niektorú z nových moderných sprchových vaničiek, iste si budeme musieť priplatiť. Výsledkom však môže byť atypický model doplnený napríklad o drevené rošty či ďalšie príslušenstvo.

Tradičná sprchová vanička, autor: wdbathrooms.co.ukTradičná sprchová vanička, autor: wdbathrooms.co.uk

Sprchovej vaničke možno povedať „nie“

Mnoho kúpeľní potrebuje skôr vybudovanie sprchového kúta na mieru. Ponuka vaničiek je predsa len obmedzená, najmä veľkosť a tvar môže byť často nevhodný pre naše špecifické potreby. V tomto prípade môžeme pokojne na vaničku zabudnúť a kút si urobiť presne podľa svojich predstáv, len s použitím vhodného materiálu bežne používaného v kúpeľni. Je len potrebné myslieť na dobrú izoláciu v mieste sprchového kúta a vhodné vyspádovanie. Tento variant nám však umožní úplne bezbariérový vstup do sprchového kúta.

Kút bez vaničky, autor: chinashowerrooms.comKút bez vaničky, autor: chinashowerrooms.com

Článok Sprchová vanička - áno či nie? bol publikovaný 1. října 2013 v 08.00 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...