4 rady, ako zvýšiť bezpečnosť a pohodlie na pracovisku

4 rady, ako zvýšiť bezpečnosť a pohodlie na pracovisku

Vážite si zdravie svojich zamestnancov a zákazníkov a chcete im to dať aj patrične najavo? Postarajte sa teda o ich maximálnu bezpečnosť na vašom pracovisku či prevádzke. Poslúžia vám na to aj protišmykové pomôcky zabráňujúce pádu či rohože, ktoré spríjemnia dlhé státie.

1. Bezpečnejšia podlaha

Na pracoviskách dochádza k častým zraneniam kvôli nepozornému a zbytočnému pošmyknutiu sa, keď si zamestnanci nevšimnú mokrú dlážku alebo jednoducho charakter práce je náchylný na úrazy z dôvodu uklznutia. Nie je to však žiadna tragédia a dá sa s tým jednoducho bojovať! Ak sa chcete pred podobnými nepríjemnosťami ochrániť, zrejme uvažujete o úprave podlahy tak, aby spĺňala protišmykovú funkciu. Docieliť sa to dá dnes veľmi obľúbeným nepriehľadným protišmykovými nátermi. Využívané sú najmä vo firmách a na priemyselným plochách, ale aj v domácnostiach. Oceníte ich najmä na šikmých plochách, schodoch, terasách či pracovných podlahách. Skrátka všade, kde by mokrá dlažba mohla znamenať nebezpečenstvo.

2. Pre športoviská a bazény

Poistiť sa proti pošmyknutiu je nutné nielen pri zamestnancoch na pracovisku, ale aj ak prevádzkujete bazény či športoviská. V mokrom prostredí totiž hrozí zranenie ešte častejšie. Pri bazénoch sú v tomto prípade často používané protišmykové samolepiace dlaždice. Zvyčajne nevyžadujú žiadnu špeciálnu inštaláciu. Jednoducho ich umiestnite tam, kde potrebujete. V posilovňách, fitness centrách a telocvičniach sú obľúbenými špeciálne plastové rohože, ktoré tlmia hluk, nárazy či posuv nástrojov.

3. Aj schody budú bezpečné

Bezpečnosť zvýšite aj na schodoch, a to jednoduchým a lacným riešením – protišmykovými páskami, určenými špeciálne na inštaláciu na schody. Oceníte ich najmä, ak máte na svojej prevádzke extra hladký a šmykľavý povrch. Využiť ich môžete aj na klesavý úsek dlažby či na ťažko viditeľných, tmavých miestach. Najčastejšie záujemcovia siahajú po tmavých a čiernych farbách, prípadne výraznej žltej.

4. Recept na dlhé státie

Ak si typ vašej prevádzky (napríklad montážna linka, výrobný priestor či baliace pracovisko) vyžaduje dlhé státie pracovníkov, doprajte im príjemnejšie strávený čas na nohách aj vďaka špeciálnym protiúnavovým rohožiam. Vďaka materiálu, z ktorých sú takéto rohože vyrábané (vinylová pena s uzavretými bunkami) efektívne znižujú tlak v nohách, chodidlách a chrbtici. Zároveň plnia protišmykľavú funkciu.

Článok 4 rady, ako zvýšiť bezpečnosť a pohodlie na pracovisku bol publikovaný 21. září 2015 v 22.15 v rubrike PR články. Autorom článku je Inzercia. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...