Novú sedaciu súpravu vždy impregnujte a vyčleňte pre ňu vhodné miesto.

Novú sedaciu súpravu vždy impregnujte a vyčleňte pre ňu vhodné miesto.

Vybrať vhodnú sedaciu súpravu býva celkom zložitý proces. Výrobcovia aj veľké obchodné reťazce ich ponúkajú nespočetne. Zákazník má teda čo robiť, aby si kúpil pre seba tú najlepšiu. Ďalší problém potom nastáva vo chvíli, keď mu sedačka dorazí domov. Málokto totiž vie, ako sa o ňu starať.

Sedacia súprava musí mať bezpečné miesto

Aby sa sedačka skoro nezničila, treba ju v obývacom priestore správne umiestniť. Hrozbou môžu byť radiátory. Sedačka by tak mala byť umiestnená minimálne 20 centimetrov od zdroja tepla. Ak by sa kúrenia dotýkala, mohlo by dôjsť k zničeniu poťahu. Vhodné nie sú ani slnečné lúče. Pokiaľ ju nepostavíte na priame slnečné svetlo, predídete vyblednutiu a strate farieb.

Poťah sedačky môžu poškodiť aj hodinky

Ľudia berú sedaciu súpravu ako neoddeliteľnú súčasť domácnosti, a pritom zabúdajú, že aj k nej sa treba správať s úctou. Často sa tak stáva, že si mnohí neuvedomia, že majú na ruke mohutné hodinky, náramky alebo trebárs aj prstienok s drahokamom. Všetky tieto veci môžu omylom zavadiť o poťahovú látku a nenávratne ju zničiť. Sedačka sa kazí aj nevhodným štýlom sedenie. Každý by si mal po sebe vždy minimálne upraviť poťah sedačky, aby skoro nevznikali vysedené miesta.

O poťah je potrebné sa starať pravidelne

Pre novú sedačku je veľmi dôležitá impregnácia. Použiť by sa mala ešte pred tým, než si na ňu jej nový majiteľ prvýkrát sadne. Ochrannú vrstvu nanášajte opakovane každý rok. Impregnácia bráni nielen opotrebovaniu poťahu. Dokonca idú vďaka nej lepšie preč aj nepekne vyzerajúce škvrny. Sedačky chráni aj pred už spomínaným slnečným žiarením.

S čistením poradia výrobcovia

Škvrny na sedačkách sa bohužiaľ objavujú celkom bežne. Na poťah sa môže rozliať víno, káva, dostane sa na neho atrament … V takýchto situáciách by človek nemal bezmyšlienkovite začať čistiť škvrnu riedidlami a nakupovať hromadu univerzálnych čistiacich prípravkov. Poťah sedacej súpravy by sa potom mohol ľahko zničiť. Pred prvým použitím sedačky si pozorne prečítajte odporúčania výrobcu a prípadne si nakúpte ešte v predajni čistiace prostriedky na sedačku určené. Alebo si rovno kúpte sedačku s umývateľným poťahom. Potom vám k čisteniu bude stačiť iba voda, tkanina a výnimočne obyčajné mydlo.

Článok Novú sedaciu súpravu vždy impregnujte a vyčleňte pre ňu vhodné miesto. bol publikovaný 27. října 2015 v 00.30 v rubrike Nábytok, Dom a Byt. Autorom článku je Inzercia. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...