Ako prakticky a moderne zariadiť detskú izbu

Tagy:  detská izba, deti, byt, dom, interiér, posteľ, skrine, stôl, hračky

Sponzorované odkazy:

Ako prakticky a moderne zariadiť detskú izbu

Hneď ako sa rodina rozrastie o ďalšieho člena, prestávate automaticky myslieť len na seba a na partnera, ale dieťa sa stane stredobodom vášho vesmíru. To je samozrejme prirodzené, ale rozdávať lásku a nehu bohužiaľ nestačí. Spolu s bábätkom prichádzajú tiež starosti s bývaním. Možno čoskoro zistíte, že sa do svojho doterajšieho bytu nevojdete a v určitom veku dieťaťa musíte tiež začať riešiť detskú izbu, pretože bývať s vami v spálni dlho nemôže. Ako by teda taká detská izba mala vlastne vyzerať, aby bola praktická, pre dieťa úplne vhodná a zároveň atraktívna?

Posteľ ako základ

Bábätko sa samozrejme nezaobíde bez detskej kolísky a následne postieľky, ktorá mu môže slúžiť až do 4 rokov veku. Niektoré varianty sú natoľko prepracované, že sú vhodné, po vložení mriežky, aj pre staršie deti. Nasleduje ale kúpa klasickej detskej postele, ktorá by ideálne mala slúžiť niekoľko rokov, možno až do doby, keď dieťa vysloví prosbu o priestranné letisko. Detská posteľ by mala mať klasické rozmery, o tom nie je pochýb, avšak nezabudnite na vhodný výber matraca. Ten by mal byť ortopedický, ideálne s pamäťovou stopou. Ak podceníte kúpu matraca a zvolíte lacnejší, úsporný variant, vývoj dieťaťa môže byť ovplyvnený a stavba chrbtice, kostí a svalov narušená. Spánok je predsa len dlhý a počas toľkých hodín sa telo stále formuje, obzvlášť u detí, ktoré sú vo vývine. Čo sa dizajnu postele týka, nebojte sa do výberu zasvätiť práve svoju ratolesť. Čím priaznivejší a sebe blízky dizajn si vyberie, tým lepšie sa mu bude zaspávať a vy tak prečítate menej rozprávok.

Autor: JCPENNEY.COMAutor: JCPENNEY.COM

Vlastné skrine nielen pre vás

Niektoré detské izbičky, obzvlášť v panelových domoch, sú veľmi malé a preto rodičia uprednostnia zaplnenie miestnosti hračkami a zbytočnosťami, zatiaľ čo oblečenie ratolesti nechávajú vo svojej skrini alebo v chodbe. To je však veľká chyba, lebo tým, že bude mať dieťa vlastnú skriňu, sa naučí svoje veci usporiadať a tiež bude mať povedomie o tom, že by mal každý človek svoje oblečenie systematicky skladovať. Učte preto potomka poriadku a urovnania oblečenia od útleho veku, v tínedžerskom období budete mať o to menej práce s presviedčaním.

Autor: OVERSTOCK.COMAutor: OVERSTOCK.COM

Stôl nielen pre úlohy

Hračky sú v izbe samozrejme nutnosťou, avšak by nemali brániť ostatnému nábytku, ktorý bude na ich úkor vlastne nemožný. Keď vám dieťatko nastúpi do školy, mali by ste začať riešiť vlastný stôl, avšak nič nepokazíte jeho obstaraním už v škôlkárskom veku, keď si dieťa bude môcť samo maľovať, vyrábať a hrať sa pri stole. Postupne sa tak naučí samostatnosti a tiež si na sedenie pri stole zvykne. Prechod zo škôlky do školy je radikálny, prečo by ste dieťaťu tento skok trochu neuľahčili?

Autor: JCPENNEY.COMAutor: JCPENNEY.COM

Hračky, čo majú svoj poriadok

Ako bolo už spomenuté, hračky v izbe samozrejme nesmú chýbať, avšak aj tie by mali mať svoj poriadok a systém skladovania. Ak doma nechcete mať malého „bordelára“, zaobstarajte mu tento úložný systém na hračky, ktorý je dizajnovo veľmi pekný a prepracovaný tak, že ukladanie hračiek bude radosť.

Autor: KOHLS.COMAutor: KOHLS.COM

Článok Ako prakticky a moderne zariadiť detskú izbu bol publikovaný 15. prosince 2015 v 00.00 v rubrike Doplnky a Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...