Kvalitný matrac vás zbaví bolesti chrbta

Kvalitný matrac vás zbaví bolesti chrbta

V súčasnej dobe sú veľmi skloňovanou témou nepríjemné a pálčivé bolesti chrbta, ktoré trápia všetky vekové kategórie. Vo väčšine prípadoch za zdravotnými ťažkosťami stojí zlý matrac, ktorý neposkytuje dostatočnú oporu chrbtici. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme tri druhy matracov, ktoré sú na tuzemskom trhu najpredávanejšie.

Z najširšieho hľadiska sa sortiment rozdeľuje na matrac penový, pružinový a krycí. Veľkéj obľúbenosti sa tešia penové matrace, na ktoré sa v tomto článku zameriame. Predstavíme vám výhody a nevýhody matracov z PUR peny, HR peny a visco-elastickej peny.

Matrac z PUR peny nie je na každodenné spanie

Lacnou alternatívou je matrac z PUR peny, pričom je v mnohých obchodoch poskytovaná na tieto matrace zľava. A práve nízka obstarávacia cena je hlavným lákadlom. No, za málo peňazí dostanete aj málo muziky. Hoci sa tieto modely vyznačujú dobrými ortopedickými a antialergickými vlastnosťami, pomerne rýchlo sa opotrebovávajú a nie sú dostatočne priedušné.

Matrac z HR peny je stávka na istotu

Zlatou strednou cestou sú matrace z HR peny, ktoré sa vyznačujú dlhšou životnosťou. HR pena, respektíve studená pena má otvorenú bunkovú štruktúru. V praxi to znamená, že je vzdušnejšia, tvarovo stála a trvanlivá. Materiál je antialergický a zabraňuje tvorbe baktérií, plesní a roztočov. V neposlednom rade sa pýši perfektnými ortopedickými vlastnosťami. A keď sa vyskytne na tieto matrace akcia, potom je radosť si ju kúpiť.

Matrac z visco-elastickej pamäťovej peny

Nadštandardný komfort sľubujú matrace z visco-elastickej pamäťovej peny. Sú vhodné pre dlhodobo ležiacich pacientov, pretože nespôsobujú preležaniny. Matrace dokážu reagovať na tlak a teplotu ľudského tela, teda poskytujú dostatočnú anatomickú oporu. No, obstarávacia cena je pomerne vysoká. Ale keď zadáte do vyhľadávača „akcia matrace“, možno narazíte na zľavnené kúsky z predchádzajúcich kolekcií.

Článok Kvalitný matrac vás zbaví bolesti chrbta bol publikovaný 5. února 2016 v 22.00 v rubrike Byt. Autorom článku je Inzerce. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...