Bývanie v jemnom nádychu pastelových farieb

Tagy:  farby, nábytok, byt, dom, pastelové farby

Sponzorované odkazy:

Bývanie v jemnom nádychu pastelových farieb

Príchod jari každoročne inšpiruje veľa ľudí, ktorí sa zrazu začínajú zaujímať o zmenu alebo inováciu svojho interiéru. Ten sa stáva svetlejší, vzdušnejší a viac priestrannejší. Jeho obyvatelia akoby zrazu mohli dýchať a majú veľa nápadov a kreatívneho myslenia. Avšak zariadiť interiér nie je len tak a ak chcete, aby bol vyšperkovaný do posledného detailu, mali by ste myslieť na drobnosti a ladenie farieb, ktoré je kľúčové. Interiér v pastelových farbách je dobrou cestou, ako mať bývanie svieže po celý rok, bez toho aby ste museli riešiť, či je práve jar alebo zima. Pastelové farby sú skrátka tou správnou cestou a ak neviete, ako na ne, nechajte sa inšpirovať interiérmi, ktoré jednoducho nemajú chybu.

Modrá je dobrá

Modrá farba sa v interiéroch objavuje veľmi často a môže mať mnoho podôb. Zvyčajne ju ľudia volia do spálne, kde je vhodnou voľbou pre spánok. Menej vhodná je potom v kúpeľni, kde pôsobí príliš studeným dojmom. Aj tu platí, že rozhodne nie je modrá ako modrá a dokonca niektoré odtiene môžu spadať skôr do teplejších farieb, ako je tomu napríklad u kráľovskej modrej. Hitom tejto jari je mentolová alebo blankytne modrá v pastelovom prevedení, ktorá v byte rozhodne nemusí pôsobiť studeno. Laďte ju ideálne s bielou a nebojte sa ani ostatných farieb ako je fialová lila, marhuľová, jemne ružová či lososová.

Autor: JANA-MASAROVICOVAAutor: JANA-MASAROVICOVA

Fialová trochu inak

Fialová je trochu kontroverzná farba a nepatrí k najobľúbenejším z celej farebnej škály. Je to tak v prípade interiéru, ale aj módy, keď niektorí ľudia jednoducho nevedia, či sa im táto farba páči alebo nie. Tmavá fialová je pre interiér dosť zaväzujúca a príliš výrazná, avšak jej jemná obdoba s ľadovým nádychom do modrej je naopak skvelou voľbou do obývacej izby alebo spálne. Skvele sa bude vynímať aj v detskej izbe alebo vstupnej hale.

Autor: JANA-MASAROVICOVAAutor: JANA-MASAROVICOVA

Pastelové farby využijete vo všetkých miestnostiach

Kúpeľňa by všeobecne mala byť skôr v teplejších farbách, ktoré zahrejú aj v prípade, keď v miestnosti nie je príliš teplo. Avšak nie každý je zástancom červenej, žltej, béžovej a okrovej a potrpí si skôr na farby jemné, pastelové a studené. Čomu sa v kúpeľni vyvarujte je čisto biela a jednoliate odtiene modrej alebo zelenej. Vhodná je naopak kombinácia pastelových odtieňov zmieňovanej mentolovej, pepermintovej, staroružovej, ale tiež lila alebo žltej. Aby kúpeľňa predsa len nebola tak studená, môžete zakomponovať prírodný nábytok, ratan a smotanovú farbu, ktorá je prirodzená a ladí prakticky so všetkými farbami.

Autor: JANA-MASAROVICOVAAutor: JANA-MASAROVICOVA

Žltá ako symbol jari

Áno, dokonca aj jemné pastelové farby môžu mať vo svojej škále teplejší odtieň a tým je samozrejme žltá. Kanárikovej žltej sa radšej vyhnite, prípadne ju zakomponujte do exteriéru, ale v obývacej izbe iste oceníte variabilnú jemne žltú pohovku, ktorá je skvelým základom pre kombinovanie so škandinávskym čistým štýlom alebo naopak s rustikálnymi a masívnymi prvkami.

Autor: JANA-MASAROVICOVAAutor: JANA-MASAROVICOVA

Článok Bývanie v jemnom nádychu pastelových farieb bol publikovaný 24. března 2016 v 00.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...