Kúpeľňový nábytok

Tagy:  kúpeľňa, nábytok do kúpeľne, vane, vaňa, umývadlo, rohové vane, zrkadlo do kúpeľne, sprchový kút

Sponzorované odkazy:

Kúpeľňový nábytok

Kúpeľňa, či už je to veľká miestnosť ako z antických kúpeľov alebo malá miestnôstka v najskrytejšom kúte bytu, je neodmysliteľnou súčasťou nášho obydlia a ako taká si zaslúži pozornosť. Je to miesto, kde sa staráme o osobnú hygienu aj vzhľad, trávime v nej veľa času, a preto by sme pri výbere kúpeľňového nábytku mali myslieť predovšetkým na vlastné bezpečie. V ideálnej kúpeľni skrátka nie je možné pošmyknúť sa na mokrých dlaždiciach, udrieť sa o ostrý roh nábytku či dokonca dostať zásah elektrickým prúdom. Bezpečnosť pochopiteľne nie je to jediné, na čom záleží. Pre našu vlastnú očistu, predovšetkým duševnú, a pohodu je nutný aj príjemný výzor kúpeľne a vkusne vybraný kúpeľňový nábytok.

Nevyhnutné vybavenie

umývadlo v kúpeľniumývadlo v kúpeľni

Základný zoznam nábytku do kúpeľne je zhruba takýto: vaňa alebo sprchovací kút, umývadlo, zrkadlo, úložné priestory. Potom, čo sa rozhodnete, či je do vašej kúpeľne vhodnejšia pohodlná, avšak rozložitá vaňa či úsporný (a to ako z priestorového tak aj finančného hľadiska) sprchový kút, je potrebné vyriešiť otázku úložných priestorov. Najmä v malinkých kúpeľniach sa tento problém môže stať výnimočne háklivým a nepríjemným. Avšak jedno miesto sa samo priamo ponúka, a týmto miestom je voľný priestor pod umývadlom. Umiestnením malej skrinky či priamo obstaraním skrine so vstavaným umývadlom vyriešime hneď dva problémy: získame priestor pre všetky kozmetické aj hygienické prípravky a navyše sa často nevzhľadný a opomínaný kútik kúpeľne stane oveľa atraktívnejším. Ďalšie skrinky a poličky je pochopiteľne možné rozmiestniť po celej kúpeľni, najvhodnejšie sú buď zavesené alebo na nožičkách, pre ľahšie upratovanie.

Ani v tej najmenšej kúpeľni by nemalo chýbať dostatočne veľké a pekné zrkadlo. Ak vyberiete nejaké zrkadlo so zaujímavým rámom alebo skosením, splní iste aj nezanedbateľnú estetickú funkciu. Okrem toho sú zrkadlá práve v neveľkých kúpeľniach veľmi užitočné, pretože malý priestor opticky zväčšia a presvetlia.

Zabúdať by sme pochopiteľne nemali ani na doplnky, ako sú vešiaky na uteráky, rôzne drobnôstky, rozostavané po poličkách alebo vhodne vybrané a zladené predložky a koberčeky. Zútulniť kúpeľňu možno tiež veľmi jednoduchým spôsobom – totiž umiestnením obyčajnej kvetiny.

Najnovšie trendy

moderná kúpeľňamoderná kúpeľňa

Aj v odvetví kúpeľňového nábytku sa objavujú najrôznejšie štýly a trendy, ktoré každému umožňujú vybrať si kúpeľňový nábytok podľa svojej chuti a vkusu. V období rozmachu panelových domov bol veľmi obľúbený najmä plast, z tohto materiálu sa zhotovovalo skutočne takmer všetko, najmä kúpeľňové doplnky. Dnes už je však na ústupe a na jeho miesto sa vehementne derie kov. Tento materiál je veľmi populárny u súdobých dizajnérov, ktorých poňatie sa špecializuje hlavne na zdanie ľahkosti, vzdušnosti a chladnosti kúpeľňového nábytku. Najčastejšie sa kombinuje so sklom, porcelánom alebo už spomínaným plastom.

Poslednou dobou získava na obľube kúpeľňový nábytok, vyrobený z dreva. Avšak je nutné povedať, že pre tieto účely nie je možné využiť ktoréhokoľvek dreva, najlepšie sa osvedčilo exotické drevo ako teak alebo iroko, tieto druhy dreva sú výnimočne odolné voči vlhkosti, len iroko je potrebné každých šesť mesiacov ošetriť špeciálnymi prípravkami. Využiť možno aj iné drevá, avšak je nutné ich zabezpečiť povrchovou úpravou a tú skutočne starostlivo udržiavať.

Článok Kúpeľňový nábytok bol publikovaný 16. února 2013 v 08.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Markéta Jeníková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...