5 vychytávok pre poriadne grilovanie

Tagy:  grilovanie, gril, párty, rodina, priatelia, zábava, popoludnie, večer, víkend, jar, leto, varenie, riad

Sponzorované odkazy:

5 vychytávok pre poriadne grilovanie

Mnoho ľudí sa na jar a leto teší predovšetkým kvôli vonkajším aktivitám, ktoré sú v zime nemysliteľné. Jedna vec sú samozrejme víkendové výlety po slovenských hradoch a zámkoch, navštevovanie krásnych miest a potulky prírodou, ktorá je inokedy od októbra do marca pokrytá snehom a cencúľmi. Na jar a v lete môžete navyše podnikať jednu z veľmi obľúbených aktivít, ktorou je grilovanie. Posedenie s rodinou a priateľmi pri dobrom jedle a pití stmeľuje a ak sa hodovaniu môžete venovať po celý večer alebo dokonca celý deň, dokonalý deň je na svete. Aby vaše grilovanie bolo vždy perfektné a nezabudnuteľné, zaobstarajte si týchto pár vychytávok, ktoré sú zaručeným zásahom do čierneho a nenahraditeľnými pomocníkmi.

Na grile si môžete pripraviť nespočetne veľa pokrmov, ktoré budú ako slané, tak sladké. Na grile sa všetky chute a vône z práve grilovaných dobrôt dokonale miešajú, čo môže byť výhodou, ale aj negatívom, a to napríklad v prípade, keď pripravujete grilovaný ananás ako dezert a zároveň chcete ogrilovať cesnak k predkrmu alebo hlavnému chodu. Ananás s vôňou cesnaku pravdepodobne nie je nič chutné, preto si zaobstarajte tieto špeciálne keramické nádoby, ktoré absorbujú pachy a pritom dokážu rovnomerne rozviesť teplo po celej surovine. Kúpiť si ich môžete na e-shope IMPROVEMENTSCA­TALOG.COM už od 22 € za kus.

Autor: IMPROVEMENTSCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTSCATALOG.COM

Gril môže slúžiť skvele aj ako platnička, na ktorej pripravíte prakticky všetko, čo by ste si pripravili doma na sporáku. Ak je vonku krásne, využite opäť grilovaciu plochu a pripravte si dopoludňajší brunch. Na grile a špeciálnych panviciach na gril si potom urobte napríklad vaječné omelety so zeleninou a syrom, palacinky s medom alebo čokoládou a upiecť si môžete tiež chutný koláč alebo orestovať zeleninu. Fantázii sa medze nekladú. Panvica vás na e-shope NORDSTROM.COM bude stáť 35 €.

Autor: NORDSTROM.COMAutor: NORDSTROM.COM

Na grilovanie okrem iného patrí samozrejme kvalitný kus mäsa. To samo osebe nemá príliš chuť a preto treba mu venovať náležitú starostlivosť a naložiť ho do kvalitného oleja a samozrejme korenia a byliniek, ktoré mäsu ešte len dodajú tú správnu „šťavu“. Zabudnite na nekvalitné zmesi zo supermarketov a radšej si kúpte prvotriedne grilovacie korenie, ktoré má vskutku tie správne grády. Zoženiete ho na e-shope UNCOMMONGOODS.COM, a to od 42 €.

Autor. UNCOMMONGOODS.COMAutor. UNCOMMONGOODS.COM

Ak grilujete radi a často, potom vás iste nebaví neustále pripravovať tie isté pokrmy a robiť jeden steak za druhým. Buďte trochu kreatívny a nechajte sa inšpirovať aj inými národmi, ktoré si na grile pripravujú napríklad chutné panini, burito alebo taccos. K týmto dobrotám budete potrebovať špeciálne stojany, ktoré na ceste vytvoria mriežku, zapečú všetky suroviny a pritom udržia tvar, ktorý by originálny pokrm mal mať. Stojany si zaobstaráte na e-shope IMPROVEMENTSCA­TALOG.COM od 15 €.

Autor: IMPROVEMENTSCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTSCATALOG.COM

Článok 5 vychytávok pre poriadne grilovanie bol publikovaný 16. května 2016 v 09.00 v rubrike Doplnky a Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...