Laminátové vs. vinylové podlahy

Laminátové vs. vinylové podlahy

V rámci rekonštrukcie rodinného domu či bytu sa vykonáva zmena dispozície, výmena okien a dverí, maľba stien, inštalácia moderného nábytku či kladenie atraktívnejších podláh. Zatiaľ čo v minulosti trh ponúkal obmedzené množstvo materiálov a dekorov, aktuálna ponuka je oveľa rozmanitejšia a uspokojí aj náročnú klientelu. Hoci ojedinelé kúzlo majú tradičné drevené parkety, do popredia sa predierajú vinylové a laminátové podlahy. V nasledujúcich riadkoch sa práve na tieto dve alternatívy pozrieme podrobnejšie.

V tejto špecifickej oblasti pôsobí slovenská spoločnosť FLOOR EXPERTS SLOVAKIA s.r.o., ktorá sa pýši širokým produktovým portfóliom.

Laminátové podlahy sú odolné a praktické

Laminátová podlahaLaminátová podlaha

V prvom rade sa zameriame na laminátové podlahy, ktorých konštrukcia sa skladá spravidla z troch vrstiev. V hornej časti sa nachádza nášľapná vrstva z priehľadnej fólie, pod ktorou sa nachádza vzor nanesený farbotlačou, napríklad imitácia dreva. Vybrať si môžete laminátové podlahy z niekoľkých veľkostí a hrúbok. Nespornou výhodou je, že tento druh materiálu zvládne aj väčšiu záťaž, a tak sa hodí prakticky do akejkoľvek miestnosti v dome.

Vo svete bývania je stále žiadanejšie podlahové vykurovanie, ktoré laminátovým podlahám nevadí. Hlavnými výhodami laminátových podláh sú prijateľná obstarávacia cena, vysoká odolnosť a jednoduchá montáž. Jednotlivé lamely sa na seba napájajú prostredníctvom takzvaných zámkov, a tak sa v budúcnosti dá podlaha ľahko rozobrať. U laminátovej podlahy si vyberiete z hladkého či jemne drsného povrchu a ešte sa budete rozhodovať medzi vysoko lesklým, lesklým a matným variantom.

Vinylové podlahy sa ľahko udržujú

Vinilová podlahaVinilová podlaha

V rebríčku popularity neustále stúpajú vinylové podlahy, ktoré sú lacnejšie ako tradičné drevo. Niektorým zákazníkom príde vinyl vzhľadovo atraktívnejší. V ponuke sú rôzne dekory – od dlažby, cez drevo, až po kameň. Vinylové podlahy sa pokladajú aj na podlahové vykurovanie a pri čistení si vystačíte s klasickými saponátmi. Uplatnenie nachádzajú aj vo vlhkom prostredí, zatiaľ čo laminátu vlhké prostredie prekáža.

Medzi ďalšie vlastnosti, ktorými sa PVC podlahy pýšia, patrí dobrá odolnosť proti hluku, prijateľná cena a pútavý vzhľad. Ak vinyl položíte v kuchyni, potom sa nemusíte obávať toho, že vám na podlahu niečo spadne, pretože je vysoko odolná.

Ak sa vám teda drevené parkety nepozdávajú kvôli vysokej obstarávacej cene, potom vás vyššie popísané alternatívy uspokoja po všetkých stránkach. Spoločnosť FLOOR EXPERTS SLOVAKIA s.r.o. sa špecializuje nielen na laminátové a vinylové podlahy, ale v ponuke nájdete aj dyhu či korok. Nechýbajú ani špeciálne modely či riešenie pre exteriéry. Ak si nebudete vedieť rady pri výbere konkrétneho materiálu, potom sa môžete poradiť s odborníkom.

Článok Laminátové vs. vinylové podlahy bol publikovaný 9. října 2016 v 22.15 v rubrike PR články. Autorom článku je Inzerce. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...