Záhradný nábytok, ktorý prežije aj zimu

Tagy:  exteriér, nábytok, pozemok, posedenie, ratan, drevo, kameň, mramor, kov

Sponzorované odkazy:

Záhradný nábytok, ktorý prežije aj zimu

Záhrada nie je len o pestovaní kvetín, zeleniny a jabloní, ale aj o pohodlí. Ak máte vlastnú záhradu, potom ste spolu s ňou dostali tú možnosť na pozemku odpočívať, užívať si grilovanie a posedenie vonku s priateľmi, s rodinou alebo len s obľúbenou knihou. Záhrada je rovnako tak reprezentatívnou časťou domu ako jeho interiér a preto by ste sa mali zamerať aj na štýlový a moderný záhradný nábytok. Ako ale zohnať taký, ktorý bude zároveň komfortný, praktický a nezničiteľný zmenami počasia? Máme pre vás pár skvelých tipov na záhradný nábytok, čo prekoná aj tuhú zimu.

Než si akýkoľvek záhradný nábytok bezhlavo kúpite alebo sa necháte ovplyvniť nízkou cenou, poraďte sa s odborníkmi a tiež dajte na recenzie vašich známych, ktorí záhradný nábytok už majú. Niektoré materiály môžu na prvý pohľad pôsobiť veľmi krehko, až nevhodne, avšak nenechajte sa oklamať.

Pravý ratan

Ratanový nábytok je obľúbený a mnoho ľudí už dávno prepadlo jeho čaru. Napriek tomu si mnohí stále myslia, že je pre externé prostredie ratanový nábytok nevhodný. Pravý ratan je však ideálnou voľbou nielen pre terasu a verandu, ale aj pre krytú zimnú záhradu alebo do spoločenskej miestnosti. Ratanový nábytok je kvalitný, pýši sa dlhou životnosťou a navyše je naozaj nadčasový. Kreslá, pohovky, stoly a skrinky tak budú moderné dnes, ale aj za niekoľko rokov. Zainvestujte preto do pravého kvalitného ratanu, svoju voľbu rozhodne nebudete ľutovať.

Autor: FLAMANTSHOP.COMAutor: FLAMANTSHOP.COM

Kameň a mramor

Mnohí pri zariaďovaní záhrady premýšľajú nad typickými materiálmi ako je drevo, sklo, plast a kovy, pričom zabúdajú na tie najtradičnejšie a najprírodnejšie materiály ako je surový kameň alebo mramor. Možno vám kamenný nábytok pripadá neosobný a studený, ale opak je pravdou. Ak vyberiete hrejivé odtiene a posedenie doplníte o vankúšiky, získate trendový stabilný nábytok, ktorý vydrží desiatky rokov a stále bude vyzerať úplne senzačne. Mramor je už nákladnejším variantom, avšak jeho vzhľad je exkluzívny a vskutku luxusný.

Autor: NEIMANMARCUS.COMAutor: NEIMANMARCUS.COM

Kov a textil

Posledným vhodným variantom a treba podotknúť, že aj najlacnejším, je kov. Kovový nábytok je čím ďalej populárnejší, pretože je variabilný, hodí sa prakticky k akémukoľvek štýlu bývania a môžete ho kombinovať s mnohými inými materiálmi. Kovový nábytok je odolný voči mrazom, dažďom aj iným nepriazňam počasia. Kovové stoly sú praktické a hojdacie kreslá alebo stoličky či hojdačky môžete doplniť o čalúnené vankúše, vďaka čomu bude aj tak tvrdý materiál pohodlný a príjemný na posedenie a odpočinok.

Autor: IMPROVEMENTSCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTSCATALOG.COM

Článok Záhradný nábytok, ktorý prežije aj zimu bol publikovaný 31. října 2016 v 12.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...