Ako domácnosť pripraviť na jar?

Tagy:  exteriér, nábytok, pozemok, zima, záhrada, tráva, rastliny

Sponzorované odkazy:

Ako domácnosť pripraviť na jar?

Zima sa už pomaly chýli ku koncu, začína marec a než sa nazdáte, bude tu krásna a teplejšia jar. S príchodom jarných dní prirodzene rok čo rok obmieňate šatník a predovšetkým teplé zimné veci uschováte na budúcu zimu. Takáto zmena a jarné oživenie by sa nemalo týkať výhradne šatníka, ale aj domácnosti a celkového životného štýlu. Privítajte jar plnými dúškami a náležite sa pripravte. Máme pre vás pár skvelých tipov, ktoré určite využijete a oceníte.

Jarné upratovanie je základ

Úplným základom je klasické jarné upratovanie. To praktizovali už naše babičky a treba podotknúť, že má niečo do seba. Nejde zďaleka o upratovanie ako také, ale skôr o akýsi rituál, počas ktorého sa pre tento rok zbavíte zimných chmár a domácnosť prevetráte. Počas upratovania nezabudnite tiež na okná, ktoré pomocou saponátu a vašej sily umyjete.

Autor: IMPROVEMENTSCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTSCATALOG.COM

V hlavnej úlohe kvety

K jari prirodzene a úplne neodmysliteľne patria kvety a jednoducho všetko, čo rastie a kvitne. Zatiaľ, čo v zime dominovali snehové vločky a stromčeky s ozdobami, na jar doma nesmú chýbať rozkvitnuté prvosienky, tulipány, narcisy a čokoľvek, čo vám urobí radosť a miestnosti dodá sviežosť a čerstvý závan jari.

Urobte si radosť

Nemôžete sa už jari dočkať a ideálne by ste slnečné lúče a teplo vítali u seba doma už dnes? Počasie bohužiaľ neovplyvníte, ale prostredie, v ktorom sa pohybujete, samozrejme áno. Urobte si preto radosť a zaobstarajte si jarné vybavenie a dekorácie už dnes. Na trhu ich nájdete veľké množstvo a ak chcete originálne kúsky, miesto uniformného vybavenia, vyberte niektorý z butikov alebo menších súkromných obchodíkov. Zo svojho výberu budete určite nadšení.

Nezabudnite na záhradu

Počas jarnej „očisty“ by ste nemali zabudnúť ani na záhradu a vonkajšie priestory ako je balkón alebo terasa. Práve exteriér je zvyčajne po dlhej a mrazivej zime znateľne zanedbaný a potrebuje väčší zásah. Ten nezahŕňa iba vytrhanie buriny, ale aj upratovanie a prípadne zakúpenie nového nábytku.

Autor: IMPROVEMENTCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTCATALOG.COM

Článok Ako domácnosť pripraviť na jar? bol publikovaný 1. března 2017 v 12.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...