Poistite sa pred najväčšími katastrofami v domácnosti

Poistite sa pred najväčšími katastrofami v domácnosti

Polovicu každého dňa prežijeme vo svojom dome či byte. Berieme za samozrejmé, že po otočení kohútika tečie teplá voda, alebo že máme vo vnútri teplo. Že sa po práci môžeme vyvaliť na gauč a pozrieť si obľúbený seriál. Jednoducho, že je všetko v poriadku. A že to samozrejmosťou nie je, si uvedomíme až v momente, keď o to prídeme.

Vyliaty potok, ktorý vám zatopí dom. Skrat vo vedení, pre ktorý u vás vznikne požiar. Sused, ktorý vás nechtiac zhora vytopí a zničí strop. Deti, ktoré loptou rozbijú okno…
V živote sú situácie a veci, ktorým nevieme zabrániť. To však neznamená, že by ste mali len tak sedieť so založenými rukami a čakať, či niečo za najbližším rohom nepríde.

Nedokážete sa pripraviť na všetko

Obvykle nad tým neuvažujeme a nepripravujeme sa na to, čo by sa mohlo pokaziť – pretože je jednoducho priveľa vecí, ktoré sa môžu stať a na každú z nich sa pripraviť nedá. Teda, okrem jedného skutočne univerzálneho riešenia.

Poistenie

Poistenie nehnuteľnosti je najjednoduchší spôsob, ako byť pripravený na akýkoľvek problém, ktorý sa môže s bytom či domom naskytnúť. Väčšinou sa týka hlavne živelných katastrof, ale v niektorých prípadoch idú poisťovne ešte o krok ďalej. Napríklad, poistenie nehnuteľnosti od ČSOB vás ochráni aj v prípade vandalizmu, rozbitia skiel či poškodenia elektromotorov (výťahu, domovej brány…).

Najväčšou výhodou je však to, že poistenie pokrýva aj zodpovednosť za spôsobené škody. Ak teda z vášho domu spadne škridla, ktorá rozbije na susedovom aute predné sklo, ste v suchu – počíta sa to do poistenia.

Pozor: poistenie nehnuteľnosti vs. poistenie domácnosti

Poistenie nehnuteľnosti sa týka iba stavby samotnej. Na to, aby ste mali v bezpečí aj veci vo vnútri (spotrebiče, nábytok alebo auto v garáži), slúži tzv. poistenie domácnosti. Toto vás chráni v prvom rade proti krádeži a dôsledkom živelných pohrôm (napríklad vytopenie auta v garáži či zničenie elektroniky počas povodní), ale aj proti veciam, ako je rozbitie akvária či popraskanie trubiek. Dokonca sa vzťahuje aj na zvieratá, ktoré sa v domácnosti nachádzajú. A takisto ako poistenie nehnuteľnosti, aj toto vás môže ochrániť pred škodou, ktorú niekomu spôsobíte.

Asistenčná služba vám zachráni krk

Takisto, ako pri iných druhoch poistenia, aj na poistenie nehnuteľnosti sa v ČSOB vzťahuje asistenčná služba. Tá vám poradí, ako postupovať a v prípade krízovej situácie zavolá a uhradí výjazd technickej pomoci (napríklad vodárenské auto) alebo odborníkov (elektrikára, plynára a pod.). Pomôže vám však aj s menšími vecami, ako sú zabuchnuté kľúče v byte alebo deratizácia nehnuteľnosti.

Článok Poistite sa pred najväčšími katastrofami v domácnosti bol publikovaný 12. května 2017 v 14.30 v rubrike PR články. Autorom článku je Inzercia. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...