Drevo je najlepší kamarát interiéru

Tagy:  korkové podlahy, drevene podlahy, puzzle 5000, príbytok, dom, byt, domov

Drevo je najlepší kamarát interiéru

Neveríte? Verte! Drevo je klasickým, dlhoročným spoločníkom našich príbytkov. Patrí do neho a k nemu tak nejako samozrejme. Je jedným z najstarších materiálov, ktoré sme začali využívať. Využívame ho od nepamäti. Nielen k stavbe obydlia, ale aj k výrobe svojich nástrojov, náčinia, pomocníkov v záhrade, v dome aj v kuchyni.

Dnes je drevo nielen samostatným materiálom, ale aj surovinou na ďalšie spracovanie (napr. papier), a tiež hrá veľkú úlohu vo využití energií, keď poskytuje ako tuhé palivo teplo našim domovom. Je to obnoviteľný zdroj energie a príjemný prírodný materiál. Drevo nám poskytujú stromy a zloženie dreva je z polovice celulóza, z dvadsiatich percent lignín, z tridsiatich hemicellulóza, z piatich živica a zvyšok tvoria ďalšie látky ako terpény, tuky, vosky a pektíny.

Drevo pri spracovaní príjemne vonia, vo finále dobre vyzerá, a sú z neho štýlové kúsky vhodné nielen do našich príbytkov. V samotnom interiéri má drevo svoje miesto stále. Má rôznorodú formu, tvar a využitie. Patrí k jednému z najpreferova­nejších materiálov. Platí to aj o podlahách. Tam ani dnes nemá drevo konkurenciu a preferuje ho až 65 % z nás vo svojich domovoch.

Akákoľvek kvalitná drevená podlaha má totiž nielen svoje čaro, ale aj vlastnosti, ktoré žiadna iná podlaha nemá. Drevená podlaha je faktickou stálicou medzi podlahami. Patrí k prírodnému a tradičnému materiálu, ktorý sa vyznačuje vysokou kvalitou, odolnosťou, má výborné tepelné a izolačné vlastnosti, početné možnosti spracovania a vcelku jednoduchú údržbu. Okrem toho je to ekologický a obnoviteľný materiál, ktorého chybou na kráse snáď je len málinko vyššia cena. Avšak tou oplývajú často aj ďalšie materiály.

Napríklad prírodná korková podlaha. Je to de facto tiež časť dreva, len odlišná tomu, na ktoré sme zvyknutí. Korok je vonkajšia časť stromu (jeho kôra). Je to materiál získaný odrezaním kôry duba korkového a korkovníka amurského. Korok dnes patrí k trendovým a ekologickým variantom podláh. Podlaha z korku skvele izoluje teplo, zvuk, je vodeodolná, nehorľavá, a navyše antistatická, a tak je ideálom pre alergikov. Korková podlaha jemne pruží, čo ocenia vaše kosti a kĺby. Trochu pokrivkáva jeho komplexná farebnosť, ale zase to dodáva podlahe na peknej patine.

Drevo samo však nemusí byť len faktickou súčasťou domu, bytu a jeho vybavenia. Poslúži vám aj k okrase v príbytku. Dnešné drevené bytové dekoračné doplnky sú štýlovky s vtipom a gráciou. Drevo má totiž tú výhodu, že je veľmi trvanlivé a kúsky z neho prečkajú často dlhé roky. Aj preto sa z neho radujú aj naše ratolesti – menšie či väčšie, keď boomom doby sú drevené hračky, stavebnice a skladačky ako napríklad drevené puzzle 5000 s neuveri­teľnými piatimi tisíckami kúskov na zloženie. Nad nimi dumajú aj rodičia a ostatní dospeláci.

puzzle s 5 tisíc kúskami Times Squarepuzzle s 5 tisíc kúskami Times Square

A čo vy? Máte radi drevo a doma niečo z neho? Alebo ešte len hľadáte a kupujete? Potom sa nechajte našimi riadkami inšpirovať!

Zdroj foto: Kupsipodlahu.sk, i-puzzle.sk

Článok Drevo je najlepší kamarát interiéru bol publikovaný 24. července 2017 v 15.00 v rubrike PR články. Autorom článku je Pavla Jelínková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...