Spanie ako v bavlnke

Tagy:  Posteľné obliečky, bavlnené obliečky, toaletný stolík

Spanie ako v bavlnke

Dobre sa vyspať to je základ každého úspešného a pohodového dňa. Pre otcov, mamy aj ratolesti. Aby ste to dosiahli, je nevyhnutné splniť hneď niekoľko kritérií, ktoré sú nevyhnutné pre komfortné a spokojné sny.

Aké kritériá to sú? Zaobstarať si kvalitné, spolu s posteľou, s matracom, vhodné lôžkoviny (perina s vankúšom), príjemné posteľné obliečky, pohodlné pyžamo a aj čo možno najvhodnejšie prostredie k spánku so zodpovedajúcim vybavením.

Posteľ by mala nielen zodpovedať štýlovo danému interiéru, ale predovšetkým zdravému a dobrému spánku. Vždy voľte posteľ, ktorá je pevná, pohodlná, dostatočne široká (pre jednu osobu minimálne 90 cm) aj dosť dlhá (štandardnou dĺžkou je 190 cm až 200 cm). Pokiaľ nie je posteľ váľandového typu, ktorá je čalúnená, potom si vyberáte aj matrac. K dispozícii je veľký výber – pružinové, taštičkové, sendvičové, z bio a studenej peny, latexové, gélové a zdravotné matrace. Ak si už vyberiete ten či onen, ideálom akéhokoľvek typu je nie príliš mäkký, konštantný, dobre udržiavateľný matrac so snímateľným povlakom, ktorý možno vyprať.

Dôležité sú aj lôžkoviny, teda perina s vankúšom. Na leto ľahší a tenší typ a na zimu môže byť vankúš aj prikrývka hrubšia, napríklad prešívaná, alebo tzv. vrstvená. To je závislé od toho, nakoľko ste zimomriví či naopak máte dobrú termoreguláciu a vystačíte si aj v chladnejších dňoch s tenšou vrstvou na prikrytie. Lôžkoviny musíte do niečoho obliecť. Aj obliečky podliehajú sezónnej móde vo farbe, materiále, štýle a vzoroch. K dispozícii je dnes naozaj pestrý výber, pričom boomom doby sú obliečky z mikroplyšu, ale obľubu nestráca ani klasika akou sú bavlnené obliečky alebo praktické krepové kúsky, ktoré sa nemusia žehliť.

Pyžamo alias nočný úbor je tiež podstatný, príjemný savý materiál odvádzajúci pot z tela ako flanel, či bavlna sú najlepšie, trendové sú aj zmesové materiály. Na leto možno voliť aj satén, alebo novodobejšiu ľahšiu zmes materiálov. Strihom by malo pyžamo zodpovedať účelu – byť pohodlné a dostatočne voľné, ale nie zas príliš, aby ste sa v ňom netopili a nevyvliekali v spánku. V zime si radi oblečiete pyžamo s dlhým rukávom a nohavicami, leto láka k outfitu s krátkymi nohavicami a tielkom či tričkom. Dámy si môžu obliecť ľahkú nočnú košieľku.

Priestor pre spanie by mal byť zbavený všetkej elektroniky, teda bez televízie, počítača, wifi, a aj telefón či tablet by nemal ležať blízko vás. Ideálne je dobre vyvetraná chladnejšia miestnosť a šero vytvorené pomocou žalúzií, závesov či rolety. Vybavenie, štýl aj farba sú už na vašom vkuse a preferenciách, avšak v spálni by nemal chýbať okrem praktického nočného stolíka pri posteli, tiež toaletný stolík pre dámske nevyhnutnosti. Z farieb pre steny vyberajte uvážlivo, do spálne nie je vhodná žltá, ani fialová, ktoré spôsobujú nepokojný spánok. Voľte skôr neutrálne farby ako je biela, alebo príjemná je tiež okrová, bledo modrá, alebo zelenkavá farba.

Zdroj foto: Toaletnistoliky.sk, Paplonik.sk

Článok Spanie ako v bavlnke bol publikovaný 26. července 2017 v 22.15 v rubrike PR články. Autorom článku je Pavla Jelínková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...