Poličky do kúpeľne neslúžia len ako úložný priestor

Tagy:  police, poličky, nástenné police, drevené police, plastové police

Sponzorované odkazy:

Poličky do kúpeľne neslúžia len ako úložný priestor

Kúpeľňa patrí k miestnostiam, v ktorých snáď denne riešime otázku úložných a odkladacích priestorov. V slovenských domácnostiach stále prevládajú kúpeľne menších rozmerov, a preto je potrebné šetriť každým miestom. Túto problematiku jednoducho vyriešia police, poličky a policové systémy, ktoré nám miesta neuberú, ale naopak pridajú.

Design versus praktika

Poličky majú v kúpeľni nezastupiteľné a mnohokrát aj dominantné miesto, avšak ich funkcia spĺňa skôr stránku estetickú než praktickú. Pri výbere poličiek do kúpeľne zvyčajne uprednostňujeme ich dizajn a vyberáme podľa toho, čo sa nám páči. Dôležitejším aspektom pri výbere poličiek by však mala byť ich obsahová stránka, rozmery úložného priestoru a dispozičné riešenie.

V kúpeľniach sa často vyskytujú poličky drobného vzhľadu, na ktorých sú umiestnené menšie flakónky s parfémami alebo pleťové krémy. Ďalší sortiment sa však na ne už nezmestí a tak sa opäť rieši problematika úložného priestoru. Na našom trhu však existuje tak neskutočne rozmanitý výber políc, poličiek a kompletných systémov, takže výhovorky typu „nič iné som nezohnal“ nie sú opodstatnené.

veľmi praktickým riešením sú poličky v steneveľmi praktickým riešením sú poličky v stene

Z čoho teda vyberať?

K základným kúpeľňovým policiam patria stredne veľké, jednoduché poličky, ktoré tvorí zvyčajne sklenená doska v kombinácii s nerez materiálom. Ide o typy poličiek, ktoré sa obvykle vsadzujú priamo pod zrkadlo alebo do jeho tesnej blízkosti. K výhodám skleneného sortimentu patrí optická presvetlenosť, nenarušenosť priestoru a vhodnosť umiestnenia takmer do všetkých typov kúpeľní. K obľúbeným typom patria aj poličky tzv. drôteného programu, ktoré sú vhodné na umiestnenie priamo do sprchovacieho kúta. Tento typ poličiek slúži zvyčajne na odkladanie hygienických prípravkov počas sprchovania.

K veľmi obľúbeným typom patria police zo zlisovanej drevotrieskovej dosky potiahnuté fóliou z lamina. Trendy sú lesklé povrchy, ktoré dokonale vyniknú a dodajú priestoru určitý glanc. Vyberať môžeme zo širokej škály dizajnov, od poličiek s imitáciou tuzemských drevín až po imitáciu drevín exotických. Z praktického hľadiska voľme police väčších rozmerov alebo policové systémy, teda súbor viacerých políc umiestnených pod sebou.

zrkadlové skrinky ponúkajú dostatočný úložný priestorzrkadlové skrinky ponúkajú dostatočný úložný priestor

Článok Poličky do kúpeľne neslúžia len ako úložný priestor bol publikovaný 20. února 2013 v 16.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...