Neodbornou starostlivosťou si môžete trávnik veľmi poškodiť

Sponzorované odkazy:

Neodbornou starostlivosťou si môžete trávnik veľmi poškodiť

Kto by nechcel mať krásnu zelenú trávu, úhľadne zastrihnutú, bez zbytočnej buriny a mäkučkú, že priam láka k ležaniu? Existuje však množstvo spôsobov, ktorými si pri neopatrnej údržbe vašej zelenej pýchy trávnik jednoducho zničíte.

O trávnik sa musíte starať V prírode tráva tak nejako ani nemá na výber, dostáva vlahu zakaždým, keď prší a trpí suchom, keď sa naopak dlho na nebi neukázal ani mráčik. Mnoho majiteľov pozemkov však v snahe mať najhustejší a najkrajší trávnik široko ďaleko, často zalieva až príliš horlivo a zbytočne často. Ani v extrémnych letných horúčavách nie je dobré trávnik zalievať každý deň – a určite nie cez deň. Prílišné každodenné zalievanie môže poškodiť koreňový systém. Najlepšie je trávnik zalievať v skorých ranných hodinách, aby ste mohli čo najlepšie využiť vodu, a nechajte trávnik počas dňa preschnúť.

Nemusíte trávnik skracovať príliš Príliš horliví nebuďte ani pri preháňaní sa po trávniku s kosačkou. Pokojne sekajte trávnik menej často, ak ho skracujete totiž na veľmi malú výšku, bude namiesto fotosyntézy čerpať živiny pomocou koreňového systému a časom nebude vôbec pekný. V letných horúčavách tiež skôr zožltne a uschne, pokiaľ je príliš nízky.

Tráva, ako všetky rastliny, potrebujú aj prihnojenie a výživu. Nepreháňajte to a trávnik prihnojte na jar a na jeseň a musí to stačiť. Stavte nový trávnik s ohľadom na vašu pôdu a tiež to, či je v tieni, alebo na slnku.

Nevzhľadné škvrny môže spôsobiť moč domácich maznáčikov Ak máte psíka, naučte ho vykonávať potrebu na nejaké miesto v rohu záhrady. Psy majú agresívny moč, ktorý spôsobí nevzhľadné hnedé a suché škvrny na vašom inak dokonalom trávniku. Takáto psia toaleta môže byť tiež zaujímavým projektom na výrobu, môžete sa s týmto nápadom skvele pohrať, vaši hostia budú určite prekvapení, na čo všetko nemyslíte.

Článok Neodbornou starostlivosťou si môžete trávnik veľmi poškodiť bol publikovaný 17. května 2022 v 08.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...