Čaká vás sťahovanie do nového domu? Na čo nesmiete zabudnúť? II. diel

Sponzorované odkazy:

Čaká vás sťahovanie do nového domu? Na čo nesmiete zabudnúť? II. diel

V predchádzajúcom článku sme sa venovali problematike sťahovania. Vecí, na ktoré treba pri sťahovaní myslieť, je veľké množstvo, a preto vám dnes prinášame pokračovanie.

V novom dome je treba myslieť na bezpečnosť a okrem kvalitného poistenia si nechajte nainštalovať detektory pohybu, prípadne bezpečnostné kamery, pokiaľ ich budete chcieť využívať. Hlásiče dymu môžu byť najlacnejším, najjednoduchším a najúčinnejším prostriedkom na ochranu vašej rodiny a vášho domova pred požiarom.

Nezabudnite si tiež zaobstarať hasiaci prístroj.

Náš tip: Zájdite k najbližším susedom, predstavte sa, môže sa vám to zdať hlúpe a pre introvertov je to ťažké, ale keď budú vaši najbližší susedia poznať vašu rodinu, ľahšie rozlíšia nepozvaného návštevníka.

Pred samotným sťahovaním nový príbytok riadne upracte, vydezinfikujte povrchy, umyte okná. Pripravte si tiež dostatok čistiacich prostriedkov, handričiek, nejaké trvanlivé potraviny a dostatok pitia. Vhodný bude aj zbalený kufor na prvý týždeň bývania v novom pre každého člena rodiny. Budete tak mať dostatok času na vybalenie dôležitejších vecí a v kľude si ostatné oblečenie uložíte do skríň.

Na sťahovanie si vyhraďte miestnosť, v ktorej budete mať útočisko, najčastejšie sa jedná o kuchyňu, tam vám nebude zaviazať nábytok. Vyrovnajte si tam všetky dôležité veci, deťom tam dajte hračky, nech sa majú možnosť zabaviť.

Zabaľte veci do krabíc a označte ich popiskami miestností, kam chcete tieto veci v novom dome dávať. Prioritne zariaďte deťom izbu, sebe zložte aspoň posteľ, nech máte kde po náročnom sťahovaní odpočívať. Pri sťahovaní sa spočiatku nezdržujte drobnosťami, ako a kam umiestnite v obývacej izbe dekorácie a pod. Dôležité je v prvom rade umiestniť veľký a ťažký nábytok. Na zariaďovanie a dotváranie detailov budete mať ešte veľa času.

Prvý diel o tom, na čo nezabudnúť pri sťahovaní, nájdete TU

Článok Čaká vás sťahovanie do nového domu? Na čo nesmiete zabudnúť? II. diel bol publikovaný 30. května 2023 v 07.00 v rubrike Dom. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...