Kuchynské drezy disponujú s rozličnými materiálmi

Tagy:  kuchynské drezy, nerez kuchynské drezy, keramické kuchynské drezy, drezy

Sponzorované odkazy:

Kuchynské drezy disponujú s rozličnými materiálmi

K nepostrádateľné­mu kuchynskému vybaveniu patrí drez, bez ktorého by nemohol fungovať plnohodnotný chod kuchyne. V slovenských domácnostiach prevládajú kuchynské drezy z nerezu, ale na našom trhu môžeme vyberať zo širokej ponuky drezov z najrozličnejších materiálov.

Materiály použité na výrobu drezov

Keramika

Hoci sa to mnohým z nás môže zdať veľmi nepravdepodobné, o slovo sa hlásia drezy keramické, ktoré v poslednej dobe zaznamenávajú v kuchynskom vybavení veľký boom. Keramický drez si svoju priazeň vydobyl predovšetkým pre svoje veľké prednosti, medzi ktorými sa nachádza vysoká odolnosť proti opotrebeniu, minimálne požiadavky na údržbu a odolnosť voči extrémne vysokým teplotám. Keramika sa dokáže ľahko prispôsobiť všetkým chemickým prostriedkom, na žiadny agresívnejší umývací prostriedok nereaguje záporne. K prednostiam keramickým drezov tiež patrí zdravotná nezávadnosť a vysoké hygienické vlastnosti.

Umelý kameň

K ďalším atypickým kuchynským drezom patria tie, ktoré sú vyrobené z umelého kameňa – Corianu. Drezy z umelého kameňa sú na tuzemskom trhu k dostaniu v najrôznejších farebných odtieňoch a v mnohých modifikáciách. Široká škála farieb umožňuje vyberať drezy tak, aby sa dokonale snúbili nielen s kuchynskou linkou, ale aj s interiérom. Vďaka špecifickým vlastnostiam Corianu je možné drezy veľmi dobre tvarovať, brúsiť, rezať a upravovať na mieru, na základe čoho môžeme vyberať aj z neprebernej tvarovej ponuky.

Prírodný kameň

Kuchynské drezy vyrobené z prírodného kameňa patria k vysoko kvalitným, čomu však na druhej strane zodpovedá aj ich cena. Drezy z prírodného kameňa nie sú však vhodné do každej kuchynskej linky, pretože majú robustnejší a atypický vzhľad. K veľkým prednostiam drezov z prírodného kameňa patrí predovšetkým ich dlhá životnosť, avšak počas použitia si musíme dávať pozor na to, aby sme ťažkými predmetmi nezničili kamennú štruktúru.

Kamenná drvina

Kuchynské drezy vyrobené z kamennej drviny čiže granitu sú veľmi dobre tvarovateľné a v slovenských domácnostiach sa začínajú stávať veľmi obľúbenými. K veľkým prednostiam granitových drezov patrí ľahká údržba a neviditeľnosť zaschnutých kvapiek na povrchu.

Nerez

Nerezové drezy prevládajú v rade slovenských domácností a stávajú sa tak štandardom kuchynského vybavenia. K výhodám nerezových drezov patrí ich vysoká odolnosť proti korózii, chemickým prípravkom a prostriedkom na umývanie riadu. K obľúbeným typom nerezových drezov patrí matný povrch alebo profilovaný povrch, ktorý je vysoko odolný proti viditeľnosti zaschnutých vodných kvapiek.

Článok Kuchynské drezy disponujú s rozličnými materiálmi bol publikovaný 10. července 2013 v 15.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...