Farebné drezy do kuchyne

Tagy:  drezy, drez, umývanie riadu, kuchyňa, kuchynská linka, granitové drezy, farebné drezy, keramické drezy

Sponzorované odkazy:

Farebné drezy do kuchyne

Farebné drezy vám doslova prežiaria kuchyňu, dodajú jej šťavu a navyše sú mimoriadne odolné voči namáhaniu, takže vám v kuchyni vydržia dobrých pár desiatok rokov. Vyrobiť kuchynský drez, ktorý bude kvalitný, zdravotne bezchybný a hlavne farebný, nie je žiadne sci-fi. Vybrať si môžete z keramických a kompozitných drezov.

Farebné drezy alebo z čoho vyberať

Ak aj vás už nebaví denne pozerať v kuchyni do nerezového klasického drezu, kúpte si úplne famóznu novinku na trhu. Širokú škálu farieb ponúka kompozitný materiál Linature. Práve také drezy sa vám nebudú oškrabávať ako tie nerezové a navyše vďaka unikátnej farbe, ktorú si vyberiete, budú farebne dopĺňať kuchynskú linku a ďalšie kuchynské doplnky.
Na výber existuje hneď niekoľko farebných typov drezov, tzv. so zrnkovou granitovou štruktúrou, plne prefarbené odtiene a aluminio úprava s kúskami kovu, ktoré na prvý pohľad navodzujú akýsi trblietavý dojem. Ak ste nároční užívatelia a túžite po špecifickej farbe, Granito Plus ponúka takto možnosť, nechať si na zákazku vyrobiť drez vo farbe vzorky, ktorý si vyberiete a prinesiete. Môžete tak zladiť drez s dvierkami kuchyne a pod.

Ekologický materiál

Kompozitný materiál Linature je vyrobený z polyesterových živíc, ľanového vlákna so špeciálnymi minerálnymi plnivami s hygienickou povrchovou úpravou Antibacterias, ktorý je 100% ekologický a recyklovateľný.
Tento materiál je odolný proti poškriabaniu a mechanickému použitiu a dokonca zvládne aj teplotné šoky až 200 °C. Môžete naň používať najrôznejšie chemické prípravky a chemikálie, čistiace prostriedky – nepoškodíte ho a čo sa týka potravín zanechávajúce škvrny (víno​​, káva, červená repa), nič na ňom nezostane.

autor: Demeesterautor: Demeester

17 odtieňov keramiky

Opäť sa do módy vracia rokmi preverená a osvedčená glazovaná keramika. Napr. firma Systemceram ponúka dokonca keramické drezy a keramické pracovné dosky v 17 rôznych farbách a odtieňoch. Farebná ponuka týchto drezov však nie je tak široká a pestrá ako je tomu u kompozitov, ale vybrať si máte z čoho.
Tieto drezy sú pomerne drahšie, cena sa líši a odvíja podľa glazúr a energeticky náročnejšieho výpalu. Ide o veľmi príjemné drezy na dotyk a matným leskom, ktoré si určite zamilujete aj vy. Navyše sú odolné proti nárazu a majú mimoriadne vysokú tepelnú odolnosť, pretože sa vypaľujú pri teplotách nad 1 200 °C. Môžete do nich teda položiť čo najviac rozpálenú panvicu alebo horúci hrniec a drez bude stále ako nový bez zanechaných stôp. Gazdinky tiež ocenia jednoduchú údržbu a dlhú životnosť.

autor: Caseindyautor: Caseindy

Nerezové drezy

Pokiaľ túžite zachovať vašu kuchyňu s image nerezového drezu, tak aj v tejto kategórii si môžete vybrať v rôznych farbách – v zlatej, medenej a antracitovej farbe. Tieto drezy majú jednoduchú údržbu a vysokú hygienickú úroveň, odolnosť voči nárazu a navyše sú stopercentne recyklovateľné.

Článok Farebné drezy do kuchyne bol publikovaný 22. srpna 2014 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Eva Gomelská. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...