Vyberte si vhodné osvetlenie

Tagy:  lampa, osvetlenie, svetlo, luster, žiarovky

Sponzorované odkazy:

Vyberte si vhodné osvetlenie

Osvetlenie bytu je nevyhnutnosťou. V dnešnej dobe existuje celá rada spôsobov, ako osvetlenie v byte dosiahnuť, a to mnohokrát veľmi efektívnym spôsobom. Lampy dnes však už nie sú len zdrojom svetla, ale môžu byť tiež skvelou dekoráciou a veľmi pekným interiérovým prvkom. Pozrime sa na rôzne typy svietidiel a vyberme to ideálne do každej miestnosti.

Lampa do kancelárie alebo do pracovne

Pracovňa sa vzhľadom na osvetlenie od ostatných miestností líši. V pracovni ide totiž predovšetkým o dostatočné osvetlenie pracovnej plochy. Pre túto funkciu sa najlepšie osvedčili stojacie lampičky priamo na stôl. Možno s nimi ľahko pracovať, natáčať ich a podobne, čo nám zaistí dostatok svetla presne tam, kde ho potrebujeme.

Pestrofarebná stolná lampa, autor: IkeaPestrofarebná stolná lampa, autor: Ikea

Svietidlá do kuchyne

V kuchyni je už možné sa s voľbou svietidiel trochu pohrať. Nad jedálenský stôl je vhodný pekný zdobený luster či klasická závesná lampa. Podľa typu interiéru je dobré vybrať vhodný tvar, veľkosť aj farbu. K linke a do jej blízkosti je zase vhodné bodové osvetlenie či podlhovasté úsporné žiarovky umiestnené pod kuchynskou linkou.

Osvetlenie vhodné do kúpeľne

Kúpeľňa je, čo sa osvetlenie týka, opäť trochu špeciálna. Vysoká vlhkosť v kúpeľniach si žiada špecifické osvetlenie a predovšetkým dobre krytou žiarovkou. Bodové nastaviteľné svetielka sú praktické a navyše je možné nimi interiér osvetliť presne tak, ako chcete. Príhodne umiestnené bodové svetlá dodajú interiéru nádych modernosti. Dôležité je dobre nasvietené zrkadlo. V obchodoch sa stretneme s mnohými veľmi moderne vyzerajúcimi lampami ideálnymi do priestranných interiérov.

Svetlá v obývacej izbe

Do obývacej izby môžeme zvoliť prakticky akýkoľvek druh osvetlenia a kombinovať môžeme ako praktické, tak estetické lampy. Do obývacej izby môžeme konečne zaobstarať masívny luster či výraznú stojacu lampu. Možno kombinovať bodové, nástenné aj stojanové lampy a vykúzliť pomocou nich jedinečnú atmosféru. Svietidlá sa oplatí vyberať na internete, kde je ich bohatý výber mnohokrát za veľmi priaznivé ceny. Zaujímavou záležitosťou sú lampy s vysokofrekvenčným senzorom, ktoré sú veľmi inovatívne a praktické. Ak tipujete viac na klasiku, svoj dojem urobia stropné krištáľové lustre. Nebojte sa trochu improvizovať a zvoliť netradičné príjemné svietidlá, ktoré splnia svoju funkciu a prekvapia nevšedným dizajnom.

Jednoduchá stojacia lampa, autor: IkeaJednoduchá stojacia lampa, autor: Ikea

Osvetlenie detskej izby

Pre deti je nutné voliť osvetlenie, ktoré je predovšetkým bezpečné. Na trhu je množstvo svietidiel ladených do veselých farieb a rozprávkových motívov, ktoré zapadnú do detskej izbičky, potešia deti a ešte sa myslí na ich bezpečie. K dostaniu sú aj lampy s rýdzo estetickými funkciami, slúžiace aj ako veľmi tlmené osvetlenie pri zaspávaní.

Článok Vyberte si vhodné osvetlenie bol publikovaný 16. července 2013 v 05.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...