Ako sušiť bielizeň v byte?

Tagy:  bielizeň, sušenie, práčka, sušiak, sušička, byt, pranie bielizne

Sponzorované odkazy:

Ako sušiť bielizeň v byte?

Ideálnym riešením by bolo zavesiť bielizeň na čo najkratšiu dobu na minimálnom priestore. Stačí si do bytu zvoliť to najlepšie riešenie a najlepší variant – šnúry na bielizeň, sušiaky, sušičku a pod.

Sušenie bielizne

Pokiaľ máte záhradu a možnosť sušiť bielizeň na záhradnom sušiaku, je to naozaj výborné riešenie. Navyše sušiak po usušení jednoducho zložíte a upracete.
V bytoch sa najčastejšie stretávame s klasickými šnúrami natiahnutými medzi dvoma stĺpikmi. Taký sušiak vám zaberie veľa miesta a bohužiaľ si ho nemôžete ani preniesť alebo s ním pohnúť. Okrem toho, šnúry je nutné pravidelne utierať od nečistôt. Jednoduchým riešením môže byť rozkladací sušiak, ktorý po usušení bielizne jednoducho a ľahko zložíte a upracete, nijako vám ďalej neprekáža.

Balkón

Kto nemá k dispozícii záhradu, je odkázaný na domáce sušenie bielizne. Medzi najlepšie a najvýhodnejšie priestory na sušenie vypranej bielizne slúži balkón. V zime však bielizeň na balkóne neuschne a preto je nutné usušiť ju vo vnútri.

Sušiaky

Existuje celý rad typov a druhov sušiakov. Napr. nástenný sušiak, ktorý sa dá jednoducho a ľahko rozložiť ako vo vnútri miestnosti, tak aj na balkóne alebo vonku na záhrade. Jediné, čo je potrebné u tohto druhu sušiaka urobiť, je nainštalovanie držiaka, do ktorého sa upevní. Veľkosť tohto sušiaka je cca na jeden obsah práčky.
Rozkladací klasický sušiak má dostatok miesta aj na dve várky bielizne a navyše sa zložený ľahko uloží na rovnaké miesto ako žehliaca doska. Výhodou jednoduchého a klasického sušiaka je ľahká manipulácia a tvar.
Vysúvací sušiak je o niečo náročnejší variant sušiaka čo sa priestoru, tak financií týka. Najvhodnejšie miesto pre umiestnenie je nad vaňou.
Skladacia veža vyzerá ako rebrík s tromi schodíkmi, v ktorých sú natiahnuté šnúry. Oblečenie sa na tomto sušiaku môže nielen klasicky zavesiť, ale aj poukladať.
Do väčšej kúpeľne môžete zaobstarať tzv. vykurovací sušiak, ktorý sa väčšinou umiestňuje na vykurovací rebrík.

Sušička

Najpohodlnejším a najjednoduchším spôsobom sušenia bielizne je nepochybne využitie sušičky. Jediné čo musíte urobiť, je preložiť do nej vypranú bielizeň, nastaviť program sušenia a počkať, až za vás táto mechanika urobí všetku prácu.
V prípade, že nemáte sušičku a chcete si ju zaobstarať, vyberte takú, ktorá za vás bielizeň nielen usuší, ale rovno aj vyžehlí. V malom byte využijete najlepšie práčku so sušičkou, ktorá však niečo stojí.

autor: User:rrafsonautor: User:rrafson

Rada na záver

Ak chcete aby vám bielizeň uschla čoskoro, pred zavesením ňou zatraste, aby do bielizne prenikol vzduch. V prípade, že bielizeň vešiate na šnúry alebo sušiaky, dajte si tú prácu, že oblečenie pripevníte štipcami. Prehodením cez šnúru vznikajú sklady, ktoré potom bohužiaľ nevyzerajú pekne a vyžadujú žehlenie.

Článok Ako sušiť bielizeň v byte? bol publikovaný 18. března 2014 v 07.00 v rubrike Byt. Autorom článku je Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...